Усвідомлення народом свого буття є, можливо, найбільшою силою, що рухає життя
Володимир Вернадський, філософ, природознавець, один із засновників Української Академії наук

Дисциплінує «Vezha»

На Вінниччині запроваджують перший в Україні безпековий проєкт зі штучним інтелектом
23 лютого, 2021 - 19:47
ФОТО VN.NPU.GOV.UA

Нову систему «Vezha» взяли на озброєння вінницькі поліцейські. Вона працює на основі штучного інтелекту, який аналізує відеопотоки з камер спостереження. Система використовує 15 модулів відеоаналітики і дозволяє розпізнати обличчя, відстежувати людей за різними параметрами, а також зчитувати номерні знаки на автомобілях, визначати марку, модель, колір транспортного засобу. На думку поліціянтів, така ініціатива дозволить покращити безпекову ситуацію в області. Проєкт реалізується за фінансової підтримки обласної та міської влади. Розробником її одне з вінницьких товариств, що готує програмне забезпечення для низки європейських країн та Об’єднаних Арабських Еміратів. 

За словами начальника головного управління Нацполіції у Вінницькій області Івана Іщенка, безпековий проєкт, в основі якого лежить використання штучного інтелекту для аналітики відеопотоку з камер відеоспостереження, впроваджують в Україні вперше. Наразі його запроваджують у Вінниці та містах, де встановлені камери відеоспостереження, а в перспективі — долучатимуть усі громади області. 

«Ми вже розпочали роботу з органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, розробили алгоритм, за допомогою якого буде відбуватися розширення серверних можливостей для проведення аналітичних процесів у головному управлінні. Так ми створимо безпекове середовище повністю у Вінниці, а згодом і всіх населених пунктах області. Ми проговорили все з головами громад та районів для того, щоб поступово кожна громада встановлювала системи відеонагляду. Таким чином буде створюватися єдине безпекове середовище в регіоні», — сказав Іван Іщенко. 

За інформацією відділу комунікації Нацполіції Вінниччини, на сьогодні до ситуаційного центру відомства надходить відеопотік із 800 камер, розміщених на території Вінниці та області. Нові модулі в сотні разів прискорять процеси отримання, обробки та зберігання даних, користуватися якими зможе кожен поліцейський. 

Як писав «День», https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/elektronni-ochi-mista у Вінниці діє муніципальний ситуаційний центр (окрім того, що працює на базі Нацполіції). Він відстежує роботу майже тисячі відеокамер, більшість із них розташовані в середмісті. Також координує роботу камер-роботів, які розташовані на в’їздах і виїздах до міста та місцях найбільшого скупчення людей. Головна мета центру — зробити місто безпечним, навести порядок і дисциплінувати вінничан.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
Газета: 
Рубрика: