У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

«Emergency room»

В Одеській області планують створити мережу сучасних приймально-діагностичних відділень лікарень
26 квітня, 2018 - 11:37
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

В Одеській області планують створити сучасні приймально-діагностичні відділення — «еmergency room» на базі всіх центральних районних лікарень. Очікується, що це дозволить на всій території регіону надавати екстрену допомогу швидко та якісно. Про це стало відомо під час розширеної виїзної апаратної наради ОДА в Любашівському районі, повідомляє www.kmu.gov.ua.

«Усі відділення невідкладної медичної допомоги будуть обладнані по принципу «еmergency room», як в Окнах, і обов’язково матимуть кабінет телемедицини. Щоб один лікар мав змогу спілкуватися з іншим для надання кваліфікованої допомоги і визначення правильного діагнозу. У кожної районної лікарні будуть всі можливості надавати невідкладну медичну допомогу, аби не везти хворого в лікарню іншого району», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Зазначимо, в якості моделі використано «еmergency room» у шпиталях, розташованих в сільській місцевості США та Канади. Відповідні приймально-діагностичні відділення дають змогу провести обстеження та впродовж 1,5—2 години встановити діагноз і подальший маршрут пацієнта.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року під час робочої поїздки до Одеської області Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Також в Окнянській районній центральній лікарні запрацювала система надання медичних послуг у сільській місцевості, започаткована Главою держави. Лікарі та фельдшери з амбулаторій отримали мобільні діагностичні комплекси, з’явилися телемедичний кабінет та приймально-діагностичне відділення — «emergency room». Тільки за перший квартал цього року допомогу у відділенні отримали 550 людей. До запуску «emergency room» за аналогічний період їх кількість складала лише 169.

 

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments