Найвища мудрість — знати самого себе
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, поет

Фундамент проти ВIЛ

Агентство США з міжнародного розвитку виділяє Україні 22 мільйони доларів на боротьбу з небезпечною інфекцією
12 вересня, 2018 - 11:47

У найближчі п’ять років у 12 регіонів центральної, південної та східної частин України, де сконцентровано 80% усіх вірусоносіїв ВІЛ, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках програми HealthLink направить 22 мільйони доларів. Мета — покращення тестування на цю інфекцію та терапевтична і соціальна підтримка громадян із ВІЛ-статусом.

Проект уже рік впроваджується благодійною організацією «100% життя» (Всеукраїнська мережа людей, які живуть із ВІЛ) у партнерстві з Альянсом громадського здоров’я та МОЗ України.

Результатом цьогорічної роботи стало те, що безкоштовне тестування пройшли 48 тисяч осіб, виявлено шість тисяч громадян із ВІЛ-позитивним статусом. До проекту вже підключилися 220 медичних закладів.

Взагалі, за оцінками міжнародних експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні близько 100 тисяч громадян є носіями ВІЛ, і вони не знають про це. За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України, наразі в країні зафіксовано 244 тисячі громадян із ВІЛ/СНІДом.

Організатори зазначили, що в рамках проекту тестування на ВІЛ стане доступним для всіх українців у згаданих 12 регіонах, а особлива увага приділятиметься тим, у кого вже діагностовано ВІЛ (їм надаватимуть терапію) і представникам груп ризику.

У Міністерстві охорони здоров’я підкреслюють, що тестування є максимально простим, а лікування амбулаторне. «Ми переходимо на перший рівень у питанні діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу, а також супутних хвороб, від яких страждають носії цього вірусу, — ниркової недостатності, серцево-судинних недуг, діабету. Цим займатимуться терапевти, які перед тим пройдуть спеціальне навчання. Так ми хочемо розбудувати реально працюючий інтегрований алгоритм боротьби з ВІЛ», — зазначила Уляна СУПРУН, в. о. міністра охорони здоров’я.

Як повідомили учасники проекту, ще одним завданням HealthLink стане подолання дискримінації у ставленні до ВІЛ-позитивних громадян. Людям, які матимуть таку потребу, надаватимуть соціальний супровід. У 2019 році планується протестувати на ВІЛ майже 270 тисяч українців різного віку, на що виділять 72 мільйони гривень.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments