Прапор має силу тоді, коли його несуть.
Євген Сверстюк, український літературний критик, есеїст, поет, мислитель, філософ, політв'язень радянського режиму

Голоси, про які мовчать

Майже рік у парламенті лежить законопроект, що має забезпечити переселенцям участь у місцевих виборах
13 березня, 2018 - 19:11
ІЛЮСТРАЦІЯ З «ФЕЙСБУК»-СТОРІНКИ ГРОМАДСЬКОГО ХОЛДИНГУ «ГРУПА ВПЛИВУ»

Народна депутатка Наталія Веселова, якій у 2014 році довелося покинути Донецьк, не може голосувати на місцевих виборах та обирати депутата за мажоритаркою. За чотири роки фактичної війни українська влада не розробила такого механізму для переселенців.

27 березня минає рік, як Верховна Рада отримала законопроект №6240 щодо виборчих прав переселенців і трудових мігрантів. За цей час отримано висновки парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції, Головного науково-експертного управління ВР, але досі свій висновок не зробив головний у цьому напрямі комітет — з питань правової політики та правосуддя. Це формальна причина, чому процес загальмувався. «А фактично немає політичної волі й бажання взяти на себе відповідальність», — констатує Тетяна Дурнєва, виконавча директорка громадського холдингу «Група впливу».

На думку Тетяни, законопроект №6240 варто виносити на публічне обговорення у парламенті. «Питання стосується 4% виборців, і чотири роки ігноруються всі рекомендації міжнародних інституцій, закони України. Така ситуація є неприпустимою. Тому ми звернулися до комітету з питань правової політики і правосуддя з офіційним проханням: хоча б організувати комітетські слухання з цієї теми. Але отримали відписку, що таке питання вирішується на засіданні комітету його членами, — продовжує Тетяна. — Виходить, рішення навіть не шукають».

Сьогодні виборча адреса змінюється лише на підставі зміни зареєстрованого місця проживання, тобто прописки. У законопроекті №6240 пропонують такий механізм: особа, яка хоче змінити виборчу адресу, звертається до органу ведення держреєстру виборців із відповідною заявою, написаною власноруч. Також людина надає документи, які підтверджують її фактичне проживання за новою адресою. У законопроекті пропонують шість варіантів: це зокрема довідка ВПО, договір оренди житла, свідоцтво про шлюб. Орган державного реєстру виборців перевіряє отримані документи і змінює персональні дані заявника.

З 8 березня триває флешмоб «#12 днів вистачить». В інтернеті публікують історії різних людей, які вже кілька років не можуть голосувати на місцевих виборах. Серед них — військовий, духовний лідер мусульман, архітектор, згадана народна депутатка Наталія Веселова. Флешмоб завершиться 19 березня акцією «Невидимі виборці». У цей день відбудеться Погоджувальна рада, де народні депутати вирішуватимуть, які законопроекти розглядати на пленарному тижні. Тоді під парламентом влаштують виставку з історіями героїв флешмобу. Тетяна Дурнєва констатує: «Депутати нарешті мають визначитися, хто для них ці люди: просто платники податків чи повноцінні громадяни».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments