Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

Громада подбала про «шерифів»

Першу на Дніпропетровщині поліцейську станцію створили в Зеленодольську
12 квітня, 2018 - 10:42
ФОТО MOST-DNEPR.INFO

Сучасне робоче місце для дільничних організувала Зеленодольська об’єднана територіальна громада. Відтепер місцевим жителям зручно діставатися до свого «шерифа», а самим дільничним    — реагувати на правопорушення. 

Населення Зеленодольська становить 13,5 тисячі мешканців. Перший, до кого звертаються люди, якщо їм загрожує небезпека, — дільничний. Та до найближчого райвідділу поліції — майже 14 км. Робоче місце дільничного має бути якомога ближче до жителів міста, вирішили у громаді. І облаштували поліцейську станцію на першому поверсі колишньої будівлі селищної ради. Відремонтували приміщення, завезли комп’ютери та іншу техніку, встановили відеоспостереження. А ще — купили нове авто, джип «Рено Дастер». Забезпечення пальним громада також взяла на себе.

«Тепер зустрітися з дільничними стало набагато простіше і зручніше. Та й вони самі стали більш мобільними. Отже, швидше реагуватимуть на різні пригоди — спільно з патрульними. А мешканці почуватимуться у безпеці»,       — розповів голова Зеленодольської ОТГ Андрій Савченко.

Загалом на станції працюватимуть чотири дільничних. Вони обслуговуватимуть і місто, і найближчі села — Мар’янське та Велику Костромку. Нині поліцейські проходять спеціальну підготовку. Кваліфікація фахівця не менш важлива за наявність техніки чи авто, додає Андрій Савченко.

Спостерігати за безпекою у Зеленодольську буде й електроніка. На вулицях міста встановлять відеокамери. Їх підключать до поліцейської станції та загального сервера головного управління Нацполіції області.

«Реформа децентралізації дозволяє територіям самостійно розпоряджатися власними бюджетами. У громадах з’являються кошти не лише для відновлення інфраструктури та забезпечення комфорту, але й, що важливо, для покращення безпеки мешканців. Тож Зеленодольска об’єднана громада змогла самотужки облаштувати першу на Дніпропетровщині поліцейську станцію», — коментує голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

За даними облдержадміністрації, Дніпропетровщина є лідером децентралізації в Україні  — наразі тут створена вже 61 об’єднана територіальна громада.

 

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ