Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

Iз грудня 2019-го

радіоточки в нових квартирах більше не передбачатимуть
23 серпня, 2019 - 10:47

У нових державних будівельних нормах щодо проектування житлових будинків вилучена застаріла радянська норма — обов’язково передбачати у кожній квартирі пристрої для приєднання до радіомережі (радіоточки), повідомляє www.kmu.gov.ua.

Тепер вони мають влаштовуватися лише у приміщеннях чергового персоналу/консьєржа і технологічних служб. Норми вже опубліковані і набирають чинності з 1 грудня цього року.

«У нових нормах ми прибрали цю застарілу вимогу і натомість залишили проектування радіоточок одразу на будинок — щоб у випадку надзвичайних ситуацій і блокування інших мереж люди змогли оперативно дізнатися інформацію від консьєржа або іншого чергового», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно з новими нормами, встановлювати приєднувальні пристрої до мережі радіо потрібно лише у приміщеннях чергового і технологічних служб будинку відповідно до вимог ДБН «Системи протипожежного захисту». Зараз же, згідно з будівельними нормами, приєднувальні пристрої проводового мовлення у квартирах встановлюються в кожній кімнаті й кухні.

Нові ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» розроблені фахівцями ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну застарілих ДБН 2005 року. Вони набувають чинності з 1 грудня цього року і поширюються на нове будівництво, реконструкцію, капремонт і технічне переоснащення житлових будинків до 73,5 м2 включно.

Газета: 
Рубрика: