Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Кому вигідний арешт журналіста?

«Роман Сущенко став політичним заручником російської влади», — МЗС
03 жовтня, 19:20

Ранок понеділка приголомшив новиною про затримання в Росії українського журналіста, власного кореспондента «Укрінформу» у Франції Романа Сущенка. Саме затримання сталося ще у п’ятницю, 30 вересня, з порушенням всіх міжнародних правил. Однак, про своє рішення російська сторона не повідомила нікому — ні дружині, ні в дипломатичні установи, ні за місцем роботи. Лише завдяки російським ЗМІ, які написали, що в Москві нібито затримали «українського шпигуна», стало відомо — Сущенко знаходиться у СІЗО «Лефортово».

«Ми абсолютно випадково зустріли в камері карантинного відділення Лефортівської в’язниці 47-річного громадянина України Романа Сущенка. Він розказав, що він журналіст, котрого звинувачують у шпигунстві. Подробиць свого затримання і звинувачень, що йому закидають, Сущенко не зміг нам повідомити, — розказала сайту «Открытая Россия» член Громадської спостережної комісії (ОНК) Москви Зоя Свєтова. — Співробітники «Лєфортово» заборонили нам його питати про кримінальну справу». За інформацією сайту, Сущенко повідомив, що під час затримання на нього здійснювали сильний психологічний тиск. Сущенко попросив правозахисників зв’язатися з консулом України в Москві.

Вже упродовж дня стало відомо, що українського журналіста рішенням Лефортівського суду Москви затримано за звинуваченням у «шпигунстві» (стаття 276 КК РФ).

Українська влада активно відреагувала на арешт свого співвітчизника, що дає надію на швидке вирішення справи дипломатичним шляхом. Вже зранку в понеділок на офіційному сайті МЗС з’явилася заява, у якій українські дипломати прямо називають Романа Сущенка «політичним заручником російської влади». «Ми глибоко обурені тим, що українського журналіста, який прибув на територію Російської Федерації з метою відвідати близьких родичів, російська влада затримала за надуманим звинуваченням у «шпигунстві». Розглядаємо це як черговий крок у цілеспрямованій політиці Російської Федерації використання українців, які опиняються в руках її органів влади, як політичних заручників у своїй гібридній агресії проти нашої держави», — йдеться у документі. Україна оголосила про вимогу негайно звільнити медійника. Арешт Сущенка публічно засудили прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та голова ВРУ Андрій Парубій. На захист журналіста виступили також десятки громадських організацій, зокрема «Репортери без кордонів», Національна спілка журналістів України та колектив «Укрінформу», де працює Роман Сущенко.

«Зараз «Укрінформ» робить усе можливе для того, щоб зв’язатися з Романом. Поки що безрезультатно, — розповіла у коментарі «Дню» головний редактор сайту «Укрінформ» Любов Жаловага. — А те, що Роман нібито «кадровий офіцер» — повна нісенітниця. «Укрінформ» звертається із закликом до журналістської спільноти стати на захист нашого колеги, а також за допомогою до міжнародних правозахисних організацій, дипломатичних установ України та іноземних держав — сприяти звільненню Романа».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати