Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

Концепція «трьох китів»

Борис Філатов розповів про своє бачення майбутнього Дніпра
27 квітня, 2018 - 11:27
ФОТО ДМИТРА РОЗМЕРІЦИ

Під час свого звернення 26 квітня міський голова Борис Філатов закликав активних дніпрян долучатися до формування й реалізації спільної стратегії розвитку міста. Презентація відбувалася у внутрішньому дворі міської ради, де було представлено  зразки нової комунальної техніки, ліфтів, сучасних машин швидкої допомоги та електротранспорту. Цю зустріч Б.Філатов назвав початком регулярних обговорень великих і малих сценаріїв розвитку міста. За його словами, їх будуть проводити кожної весни та наприкінці року.

Під час виступу мер Дніпра навів чимало прикладів надсучасних урбаністичних проектів різних міст світу. Одночасно він презентував стратегічний план, що зробить місто комфортним і привабливим. «Децентралізація триває. Міста й громади потребують більше фінансування та повноважень, наприклад, третейські суди, муніципальна поліція. Усе, щоб забезпечити комфорт і добробут містян. Ми всі будуємо наше майбутнє. Я закликаю всіх вас робити це разом. Урбаністи кажуть, що за 50 років замість 200 країн розвиток людства забезпечуватимуть близько 600 міст. Ключовими соціальними структурами будуть громади й міста — з центром ухвалення найважливіших рішень. Тому наше завдання закласти фундамент, який допоможе Дніпру конкурувати у цій світовій тенденції. Я впевнений, що так буде», — зазначив Борис Філатов під час звернення.

На думку Б.Філатова, його рідне місто має чималий космічний потенціал. Однак, щоб зробити Дніпро надсучасним урбаністичним центром, необхідно змінювати його інфраструктуру, оновлювати сервіси та створювати умови для розвитку й нарощування ресурсів. «Дніпро — наче місто-фенікс. І я вірю в силу наших людей — професійних, освічених та інтелігентних. Тих, хто рухає місто вперед. Коли ми кажемо про космічну столицю, це — візія нашого розвитку. Адже ми маємо мислити у форматі десятиліть. На нас чекає урбаністична революція, й ми перебуваємо в її середині. У нас є база, є фундамент для нового етапу розвитку міста. Наша стратегічна мета — це Дніпро, як один з інноваційних центрів світу в галузі космічних, комп’ютерних та інших високих технологій», — зазначив Борис Філатов.

За словами мера, Дніпро майбутнього має бути комфортним та безпечним містом зі смарт-технологіями, доступними кожному. Щоб втілити це у життя, в мерії почали формувати так звану концепцію трьох китів — Smart, Comfort & Creative. Йдеться про смарт-інновації, модернізацію та впровадження стандартів комфорту за прикладом надсучасних західних міст. Також важливим є примноження людського капіталу й поліпшення комунікації між громадою і владою. Цю роботу вже розпочато. Так, у Дніпрі активно переводять муніципальні сервіси у цифровий формат: працюють ЦНАПи, «Відкрита карта Дніпра», електронні черги, GPS-моніторинг роботи комунальної техніки. Також місто активно користується системою ProZorro та посідає в ній п’яте місце. Переведення якомога більшої кількості послуг в електронний вигляд є пріоритетом для міської влади. Це допоможе мінімізувати корупцію та зробить сервіси зручними для людей. Борис Філатов переконаний: цифровий взаємозв’язок різних сфер дасть змогу автоматизувати міські процеси. А це відкриє шлях до впровадження «розумних технологій» на вулицях і дорогах міста. Крім цього, мер зауважив, що нині в місті активно відроджують муніципальний електротранспорт: оновлюється автопарк, відкриваються нові маршрути. Натомість система функціонування маршрутних таксі змінюється. Тривають і роботи з добудови метрополітену. Після подолання низки проблем будівництво налагодили.

Чималу увагу приділяють також безпеці міста. Так, у межах однойменної програми у Дніпрі системно встановлюють камери відеонагляду. У перспективі це підвищить внутрішню безпеку та зробить можливим контроль над містом у режимі реального часу. Борис Філатов також зауважив, що нині мерія працює з експертами щодо перетворення, зокрема, промислових зон у Дніпрі, щоб місто виглядало та розвивалося зовсім по-іншому. Мер навів приклад одного з проектів, який представляє Дніпро як «космічну столицю». Він вважає, що необхідно створити хаб і бізнес-інкубатор для стартапів у сфері космічних технологій. Їх мерія Дніпра створюватиме спільно з компанією «Ноосфера». У перспективі такий хаб допоможе місту посилити свої позиції у сфері технологій, розробок та поліпшить бізнес-клімат.

 

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments