Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Конкурентами є Київ, Маріуполь, Полтава, Львів, Вінниця та Дрогобич

Дніпро вступив у боротьбу за статус «Великої культурної столиці України»
21 січня, 2020 - 18:52

Влада Дніпра подала заявку на участь у змаганні за офіційний титул «Великої культурної столиці України-2020» від Українського культурного фонду і здобуття гранту у 25 млн гривень на реалізацію проєктів. Заявку підписав міський голова Борис Філатов. За словами керівника художньої ради при міському голові, заслуженого діяча мистецтв України Григорія ГЕЛЬФЕРА, зазначену заявку підготувала злагоджена команда фахівців, було проведено безліч зустрічей з працівниками культури, науки, креативного бізнесу, національно-культурних товариств. «Ідея заявки — узагальнити комплекс різних ініціатив. Що й було зроблено. Перегони вже розпочаті. Опубліковано список міст-претендентів на здобуття звання «Велика культурна столиця України-2020» і згаданого гранту. Конкурентами Дніпра є Київ, Маріуполь, Полтава, Львів, Вінниця та Дрогобич. Перший етап відбору — технічний, тобто розглядатиметься, наскільки правильно складені заявки відповідно до вимог. А далі з ними вже працюватимуть експерти, які виставлятимуть бали. А загалом вже те, що Дніпро приєднався до цієї теми, — це цілком правильний крок. Є сильні конкуренти, але сподіваємося на перемогу», — сказав Григорій Гельфер. Він також нагадав, що темою заявки обрали гравітацію як тяжіння Дніпра до всього доброго, гарного, позитивного, культурного як усередині, так і ззовні. Тому і назва заявки «Дніпро — гравітація».

Головна частина заявки — це портфель із 13 творчих ініціатив. У разі перемоги місто бере на себе зобов’язання їх реалізувати, у тому числі й коштом згаданого гранту. «Під кожні з 13 творчих проєктів прописаний план реалізації, кошторис, комунікативна стратегія. Тобто всі подані ініціативи — підготовлені, прораховані, і є команди, які готові їх реалізувати. Серед вимог — проєкти повинні бути абсолютно вільними для відвідування, а також відповідати інклюзивності (від малечі до літніх людей), стратегічності й комплексності. Серед головних завдань, які ставить Український культурний фонд цим конкурсом, — зростання туристичної привабливості міста. Попередньо прорахували, що в разі перемоги Дніпра цей показник зросте мінімум удвічі», — розповів начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген ХОРОШИЛОВ.

Зі свого боку позаштатний радник міського голови з питань культури, заслужений діяч мистецтв України Євген ГЕНДІН зазначив: «У заявці вдалось поєднати низку різножанрових, інноваційних і вже традиційних речей. У будь-якому разі, цей підготовчий процес був корисним. Він дав змогу місту поглянути на себе, становище культури, громадськість».

Лише минулого року в Дніпрі було проведено цілу низку культурних заходів. Серед них — масштабні міжнародні, які вподобали не тільки дніпряни, а й мешканці інших міст та країн.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ