Працювати треба ідейно, щоб дати свою духовну лепту для рідного народу
Кость Левицький, український державний діяч, адвокат, публіцист

Контрасти київського літа

Кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського підбили підсумки сезону 2018 року
6 вересня, 2018 - 11:53
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського підбили підсумки загалом спекотного літа у столиці. За даними спостережень метеостанції обсерваторії, середня температура повітря цьогорічного літа в Києві склала +21,5OС, що на 2,8OС перевищило кліматичну норму, йдеться на офіційному сайті установи cgo-sreznevskyi.kiev.ua. Це дало йому змогу поділити третю-п’яту позицію з 1946 і 1999 роками серед найтепліших у Києві з 1881 року.

Найхолодніше було 7 червня, коли температура під ранок опустилася до +8,5OС, а найспекотніше виявилось 15 серпня, коли температура по о пів дні піднялась до +32,8OС. Днів зі спекою, яка перевищила 30OС, було 12, причому дев’ять із них було в серпні.

До особливостей цього літа в Києві необхідно віднести контраст між дощовим червнем, коли в Києві випало 111 мм — півтори місячні норми опадів, та сухим серпнем, у якому було лише 22 мм опадів. Загальна кількість опадів за літо склала 95% кліматичної норми.

Загалом температура перших восьми місяців перевищила кліматичну норму на 2,2OС, що виводить нинішній рік на третю позицію серед найтепліших за 137 років.

Що ж до опадів, то їх за вісім місяців на проспекті Науки випало 425 мм, або 91% кліматичної норми для цього періоду.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments