Без знання української мови українські устремління виявляться збудованими на піску.
Олександр Потебня, український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч

Кременчуцьке водосховище наповнюватимуть поступово – фахівці водного господарства

14 квітня, 2018 - 15:52

Рівень води у Кременчуцькому водосховищі в період проходження повені наповнюватимуть поступово. Як розповіли фахівці водного господарства цьогоріч рівні води у водосховищі вищі, ніж у аналогічний період минулого 2017 року. Мінімальний рівень Кременчуцького водосховища у попередньому 2017 році складав 78,15 мБС, (метрів Балтійської системи), в цьому році нижче відмітки 78.50 позначка не опускалась. Ніякої надзвичайної ситуації у нинішній період проходження весняної повені на річках Черкащини та Кременчуцькому водосховищі немає. Про це повідомили у Черкаському регіональному управлінні водних ресурсів.

Так, заступник начальника Черкаського регіонального управління водних ресурсів Владислав Бондаренко розповів, що рівні води у Кременчуцькому водосховищі підтримуються згідно з протоколом Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ, яка працює при Держводегентстві України.

Тож відповідно до протоколу на першу половину квітня 2018 року передбачено, що Кременчуцьке водосховище буде наповнюватись поступово. Добове регулювання стоку обмежуватиметься за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС не більше ніж 1,5 м у період з 4 квітня по 9 червня. Рівень води у водосховищі буде залежати від режимів роботи ГЕС на Кам’янському та Каховському водосховищах.

«Сьогодні Кременчуцьке водосховище працює в режимі наповнення. Зважатимемо і на те, яка кількість води буде поступати з Білорусі-Росії. А наприкінці квітня очікуємо велику повінь, ймовірні витрати по створу Канівської ГЕС можуть досягати більше як 5 тис. кубометрів в секунду.  Нині Канів скидає 3,5 тис. кубометрів в секунду. Кременчук скидає лише 1,8 тис. кубометрів в секунду, тобто йде режим наповнення і підняття рівня у Кременчуцькому водосховищі. На сьогодні проблемною залишається річка Вільшана, ми здійснюємо перекачку води чотирма насосами, але рівень спадає слабко, бо басейн річки переповнений водою»,- розповів Владислав Бондаренко.

Крім того він зауважив, що напруга у зв’язку з підтопленням у селах Свидівок, Будище Черкаського району Черкаської області вже спадає. Нагадаємо, що декілька тижнів тому люди скаржилися на підтоплення садиб через непрочищені дренажні канали. На сьогодні обстановка стабілізується.

Також за словами водогосподарників 9 квітня представниками Держекоінспекції і Держрибоохорони в Черкаській області було здійснено обстеження берегових зон водосховища й встановлено, що загибелі живих водних біоресурсів не виявлено, складений акт обстеження й направлений в Держводагентство України.

Зазначили також, що нині всі дев’ять насосних станцій, підпорядкованих Черкаському регіональному управлінню водних ресурсів, працюють в штатному режимі.

Інна МОЛЧАНОВА
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments