У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Крила ростуть

Великі українські аеропорти б’ють рекорди з пасажиропотоку, а малі відроджуються
12 липня, 2018 - 11:54
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Прес-служба міжнародного аеропорту «Бориспіль» нещодавно повідомила, що летовище у травні посіло перше місце в Європі за динамікою зростання пасажиропотоку. У категорії великих європейських аеропортів, що обслуговують від десяти до 25 мільйонів пасажирів на рік, «Бориспіль» із показником +22,2% обігнав «колег» із Афін, Варшави та Будапешта. Фінальний матч Ліги чемпіонів не став вирішальним фактором зростання, адже у квітні аеропорт демонстрував зростання у 21,8%. Усього у рейтинг включили 229 аеропортів, на які припадає майже 90% пасажиропотоку Європи.

Тим часом міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького теж підвищує планку. В інтерв’ю сайту Tvoemisto.tv його директорка Тетяна Романовська розповіла, що 2 липня львівський аеропорт встановив рекорд денного пасажиропотоку — 7992 пасажири. Торік аеропорт обслужив мільйон пасажирів, а вже за першу половину цього року через нього пройшло 650 тисяч людей. Показники очікувано зростуть восени, коли до Львова із п’ятьма рейсами прийде Ryanair.

На нещодавній зустрічі у Страсбурзі з керівництвом Міжнародної організації цивільної авіації міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що Україна активно працює над інтеграцією до Європейської спільної авіаційної зони. За його словами, є низка міждержавних угод (наприклад, із Німеччиною), про розширення авіасполучення. Для ефективнішої співпраці Україна планує висунути свого кандидата до ради організації наступного року.

Крім того, під час візиту до Страсбурга було зроблено серйозний крок до вирішення долі ужгородського аеропорту. Його злітно-посадкова смуга розташована майже на кордоні зі Словаччиною, тож літаки у будь-якому разі муситимуть входити у повітряний простір цієї держави. Регулярні рейси звідти припинилися ще 2016 року.

Представники Украероруху (держпідприємство обслуговування повітряного руху України) та Європейської агенції з безпеки польотів підписали контракт щодо сертифікації Украероруху відповідно до норм Європейського Союзу. Ця угода ініційована словацькою стороною для правового використання її повітряного простору і визнання Украероруху як аеронавігаційного провайдера на її території. Омелян, який був присутнім під час підписання угоди, запевнив, що міністерство працює над відновленням повноцінної роботи ужгородського аеропорту до кінця 2018 року.

Підготувала Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments