Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Мангер вийде на роботу

Головний підозрюваний у «справі Гандзюк» продовжить очолювати Херсонську обласну раду
16 квітня, 2019 - 11:58

15 квітня Шевченківський районний суд Києва не продовжив терміну усунення від посади голові Херсонської облради Владиславові Мангеру, якого підозрюють в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк.

Прокуратура просила суд заборонити Мангеру керувати обласною радою ще протягом двох місяців. Попередній термін усунення, ухвалений судом, добіг кінця 6 квітня. Сторона обвинувачення обґрунтовувала своє клопотання можливим тиском на потенційних свідків з боку Мангера та необхідністю проведення допитів.

Адвокати підозрюваного заперечували такі ризики. Захист наполягав, що посада Мангера не передбачає впливу на депутатів, і додав до матеріалів заяву від депутатів Херсонської облради, в якій ті просять повернути Мангера на посаду. Мангер повністю підтримав позицію своїх адвокатів.

Зазначимо, що розгляд клопотання про продовження усунення від посади мав відбутися ще 8 квітня. Тоді в прес-службі Мангера заявили, що він пішов на лікарняний нібито через проблеми із серцем. За словами підозрюваного, він перебував у реанімаційному відділенні Херсонського обласного кардіологічного диспансеру. Однак уже 12 квітня Мангер вийшов на роботу і провів нараду, про що зазначено на сайті облради.

Нагадаємо, 11 лютого Владиславу Мангеру оголошено підозру в організації убивства Катерини Гандзюк. Генпрокурор Юрій Луценко тоді заявив, що Мангер організував цей злочин, керуючись особистою неприязню, що виникла у зв’язку з активною громадською діяльністю Катерини, котра протидіяла незаконним вирубкам лісів під прикриттям штучних підпалів та іншим незаконним діям, спрямованим на отримання «злочинних прибутків».

15 лютого Шевченківський суд ухвалив заарештувати Мангера до 3 березня з правом внесення застави у розмірі 2 млн 497 тис. грн. Заставу за Мангера вніс його адвокат Дмитро Ільченко. На підозрюваного були покладені певні обов’язки перед органами слідства.

3 квітня Шевченківський районний суд Києва фактично поновив Мангеру цей запобіжний захід у вигляді застави. На підозрюваного в організації убивства Катерини Гандзюк судом покладені зобов’язання здати прокурору закордонний паспорт, з’являтися до органів слідства за першою вимогою, не відлучатися із Херсона без дозволу слідчого чи прокурора і носити електронний браслет.

Крім Мангера, в організації та вчиненні убивства Гандзюк підозрюються ще сім осіб. Це п’ятеро виконавців: Сергій Торбін, Микита Грабчук, Володимир Васянович, Віктор Горбунов, В’ячеслав Вишневський і двоє співорганізаторів: Ігор Павловський та Олексій Левін. Усі, крім Левіна, затримані. Місце перебування останнього офіційно не встановлено.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ