Не всяка людина здатна бути при владі, а лише така, що за природою своєю прагне до правди і справедливості.
Станіслав Оріховський-Роксолан, український письменник, оратор, публіцист, філософ, історик, полеміст, гуманіст доби Відродження

«Можливість бути почутим»

У Вінниці чиновники і працівники ЖЕКів вивчають мову жестів
4 серпня, 2016 - 11:32

Громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» розпочала навчання жестової мови. До занять залучили співробітників «Прозорих офісів» та працівників ЖЕКів, які працюють на прийомах громадян. Громадські активісти переконані, що поширення такої практики серед фахівців Вінницької міської ради та комунальних установ допоможе людям з порушенням слуху вільно отримувати потрібну інформацію і необхідні послуги.

«Ідея навчити працівників «Прозорих офісів», департаментів та комунальних установ жестовій мові виникла ще торік, під час проведення Дня доступності. Ми зрозуміли, що нечуючі люди не можуть повноцінно отримувати адміністративні чи консультативні послуги, а працівники різних закладів раді б допомогти, та не знають як, — каже координатор проекту Людмила Нецкіна. — Ми пересуваємося на візках і для нас доступність — це наявність пандусів, а для нечуючих людей — можливість бути почутим. Тому за підтримки фахівців Українського товариства глухих ми вирішили збільшити кількість спеціалістів, які зможуть надавати послуги вінничанам з вадами слуху. Написали проект «Включення людей з інвалідністю у процеси реформ». Виграли грант і приступили до роботи».

Нині у Вінниці проживає близько 800 нечуючих або слабочуючих громадян. При обласному осередку Українського товариства глухих працює 7 перекладачів жестової мови, які мають ліцензійні посвідчення. Фактично на одного спеціаліста припадає понад 100 людей, котрі потребують супроводу при оформленні документів.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ