Нащо слова? Ми діло несемо.
Олег Ольжич, український поет, археолог і політичний діяч

«Ми поглиблюємо контакти з промисловцями»

Із 18 до 20 травня проходить ХІ Всеукраїнський фестиваль науки
19 травня, 2017 - 13:01

Подія охопила Київ та інші міста країни, її організовує Національна академія наук України, Національний центр «Мала академія наук України», різні освітні інституції. Ідею 2006 року перейняли від Великобританії, де традиція таких фестивалів тягнеться ще з ХІХ століття. У нас вона прижилася, завдяки фестивалю популяризують досягнення науки в Україні і залучають до наукових досліджень молодь.

Загалом у межах XІ Всеукраїнського фестивалю науки заплановано понад тисячу заходів. Це різноманітні за формою та змістом події, розраховані на чимало категорій учасників: дні відкритих дверей в академічних установах і вишах, лекції вітчизняних та іноземних учених, виставки, екскурсії до лабораторій і музеїв, круглі столи, квести, презентації інноваційних розробок, стендові доповіді, наукові кафе, демонстрації науково-популярних фільмів і багато іншого. Головними партнерами стали Посольство Французької Республіки в Україні та Інститут Франції.

«З перших років існування фестивалю до нього долучилася Мала академія наук. Щороку ми організовуємо виставку науково-технічної творчості, винаходів і розробок наших школярів. Ми отримали статус центру наукової освіти та дитячої наукової творчості ЮНЕСКО, що для нас дуже почесно, — зазначає президент Малої академії наук Станіслав ДОВГИЙ. — Сьогодні все більше уваги приділяється науці в регіонах — там проводять конкурси, дітей залучають до досліджень, експериментів. Нам захотілося підтримати дітей, і ми започаткували премії Президента. Зараз ведеться робота щодо стипендій Кабінету Міністрів, у більшості регіонів вже існують місцеві премії і стипендії для молодих науковців і винахідників».

У ці дні в Інституті електрозварювання імені Є. О. Патона НАН України провели велику виставку-презентацію наукових досягнень установ Академії, які стосуються енергетики, біології, медицини, сільського господарства, військової галузі тощо. Перший віце-президент НАН України Антон НАУМОВЕЦЬ розповів, що сьогодні наукові установи Академії працюють на те, щоб завдяки новітнім розробкам покращити безпеку та якість життя людей. Антон Наумовець акцентує: «Ми дедалі більше поглиблюємо контакти з промисловцями та підприємцями, щоб довести наукові ідеї до виробництва».

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments