Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Надати громадянство іноземним медикам-добровольцям

Волонтери Першого добровольчого мобільного шпиталю звернулися з відкритим листом до Президента
13 липня, 2016 - 11:46

Три місяці тому Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. М. Пирогова звертався до Міністерства охорони здоров’я з проханням посприяти наданню росіянці Ольги Сімоновій, яка має визначні заслуги перед Україною, українського громадянства, але жодної відповіді на звернення отримано не було. Саме тому медики написали колективного відкритого листа Президенту України, який 12 липня був переданий в Адміністрацію Президента, а також буде створена електронна петиція на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України.

Колишня спортсменка з Челябінська Ольга Сімонова у квітні-вересні 2015 року працювала парамедиком евакуаційної бригади ПДМШ ім. М. Пирогова в населених пунктах Бахмут та Луганське, а також Попасна. У січні-квітні 2015 року Ольга була медиком-волонтером у підрозділі «Север», батальйону ПСМОП «Золоті ворота», а у вересні 2015 — березні 2016 — волонтером медичної служби ППСПОП «Дніпро-1».

Медик-волонтер розповідає, як потрапила до України: «Я почала спілкуватися зі своїми друзями з Києва та Харкова улітку 2014 року і старалася допомогти їм у зв’язку з подіями на сході. Йти на компроміси зі своєю совістю — це не життя. Тому я звільнилася з роботи і купила квиток сюди, але в’їзд до України можливий тільки при наявності закордонного паспорта, який рано чи пізно закінчиться. Зрештою, постійно продовжувати своє перебування тут — це теж не вихід. Чому я не можу жити там, де я хочу?»

Загалом медики ПДМШ ім. М. Пирогова на прикладі Ольги хочуть привернути увагу до проблеми здобуття іноземцями громадянства України, які за покликом душі борються за цінності України, однак не можуть з певних, часто безпідставних, причин набути громадянства. На їх переконання, потрібно ухвалити політичне рішення.

Нагадаємо, що з нагоди Дня медика 19 червня та Дня Конституції 28 червня близько двадцяти людей отримали ордени «За заслуги» ІІІ ступеню та медалі «За врятоване життя», однак побратими Ольги Сімонової готові відмовитися від них, оскільки «та сама держава в особі Президента України досі не визнала заслуг перед Україною нашої посестри», — йдеться у відкритому листі до Президента. «За один день у нас під когось можуть змінити законодавство і видають паспорти, — зазначає парамедик ПДМШ ім. М. Пирогова Олександр Гагаєв і додає: — Тому або ми носимо ордени, або ми вважаємо, що це мильна бульбашка».

Парамедики очікують отримати відповідь до Дня Незалежності України та знову звітувати перед громадськістю та ЗМІ про результати своїх дій.

Оксана ВОЙТКО, Літня школа журналістики «Дня»-2016
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ