Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

Нарешті завершити декомунізацію

Кіровоградська облрада вимагає перейменування області на Кропивницьку
30 березня, 2021 - 20:35

30 березня депутати Кіровоградської обласної ради звернулися до Верховної Ради з проханням якнайшвидше перейменувати Кіровоградську область на Кропивницьку. Рішення підтримали більшістю голосів.

Звернення ініціювала спільнота ветеранів російсько-української війни Кропивницького. Із присутніх 57 депутатів 37 проголосували — «за», один — проти, п’ятеро утрималися і ще 14 — не голосували.

Перед початком засідання сесії Рух Опору Капітуляції, Національний Корпус, Державницька ініціатива Яроша, ВО «Свобода», ГО «Бойове Братерство», ветерани, волонтери і загалом патріотична громадськість міста провела пікет під стінами обласної ради, щоб закликати депутатів проголосувати за звернення до Верховної Ради України щодо перейменування області.

Нагадаємо, після прийняття декомунізаційних законів Кіровоградська та Дніпропетровська області мали бути перейменовані. Цей крок потребує внесення змін до Конституції — тривала і організаційно складна процедура. Попереднє скликання Верховної Ради майже завершило її, бракувало останнього голосування, яке не відбулося через проведення дострокових виборів.

«Область не може й надалі носити ім’я радянського вбивці Кірова, винного у смертях мільйонів українців, одного з організаторів Голодомору. Декомунізацію треба завершити. Залишилося одне єдине голосування, яке має перейменувати область. Через те, що Верховну Раду розпустили достроково те голосування попереднім скликанням не відбулося, відповідно справа за цим скликанням. На жаль, це скликання досі не розглянуло і не збирається поки розглядати це питання. Тому тут потрібна ініціатива самої області. Радий, що депутати підтримали нашу ініціативу і проголосували за це звернення. Сьогодні в нас маленька перемога!» — зазначив Дмитро Сінченко, координатор Руху Опору Капітуляції у Кропивницькому.

ДОВІДКА «Дня»

•  18 листопада 2015 року відбулися громадські слухання щодо перейменування Кіровоградської області, на яких було запропоновано перейменувати область після перейменування обласного центру і надати їй назву відповідно до нової назви обласного центру.

•  14 липня 2016 року Верховна Рада України перейменувала місто Кіровоград у Кропивницький.

•  18 травня 2018 року, у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт про перейменування Кіровоградської області. Співавторами законопроєкту №8380 «Про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Кіровоградської області)» значаться 153 народні депутати.

•  20 листопада 2018 року депутати Верховної Ради України перейменували Кіровоградський район на Кропивницький і направили на розгляд Конституційного Суду України проєкт рішення про перейменування Кіровоградської області.

5 лютого 2019 року Конституційний Суд України визнав конституційним цей проєкт рішення.

Олена Сінченко, Кропивницький
Газета: 
Рубрика: