У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

«Не діяти – це дозволити Олегу Сенцову померти»

14 серпня — 93-й день голодування «бранця Кремля». Митці різних країн продовжують ініціативи задля його порятунку
13 серпня, 2018 - 19:21

Культовий режисер Жан-Люк Годар, класик гостросоціального кіно Кен Лоуч, міністр культури Франції  Франсуаз Ніссен, інші митці та діячі культури написали відкритий лист, де закликають до звільнення Сенцова та міжнародної мобілізації заради прискорення цього процесу, повідомляє агенція «Укрінфом». Текст листа днями опублікувало французьке видання Le Monde.

«Оскільки мистецтво не має кордонів, бо мистецтво є універсальним, права тих, хто його творить, мають бути такими ж. Свобода слова та свобода творчості не мають припинятися тоді, коли починається дисиденство. Але сьогодні режисер помирає, бо він дисидент. Його життя під загрозою через його ідеї, так, як це було з  Василем Гроссманом, Солженициним та іншими у часи комуністичного режиму», — цитують лист на сайті «Укрінформу».

Автори листа закликають діяти швидко, оскільки стан режисера погіршується, і просять долучатися до підтримки «бранця Кремля» усю міжнародну спільноту «від ЄС до ООН».

«Не діяти — це дозволити Олегу Сенцову померти. Це відмовитися від наших цінностей і наших принципів, відмовитися від того, що ми захищаємо, і від того, що  ми є. Це означає погодитися з тим, що можна вбити за свої ідеї, думки, позицію», — наголошують підписанти листа.

До речі, вихідними президент Франції Еммануель Макрон спілкувався телефоном з президентом РФ Володимиром Путіним, від рішення якого і залежить звільнення Сенцова. Як повідомили в Єлисейському палаці, президент Франції висловив занепокоєння через стан Сенцова, закликав Росію негайно знайти гуманітарне вирішення ситуації і зробив кілька відповідних пропозицій. В адміністрації Путіна були скупіші на коментарі. На сайті президента Росії поінформували, що обговорювалась поточна ситуація у Сирії та «деякі інші теми».

Підтримувати Сенцова продовжують й українські митці. Так, по 16 серпня у київській галереї «Дукат» триває спільна з творчим об’єднанням Babylon’13 мистецька акція «Свобода або смерть». В експозиції представляють постери, інсталяції, відеоролики, присвячені «заручнику Кремля». Серед авторів робіт — Матвій Вайсберг, Ксенія Гнилицька, Андрій Єрмоленко та інші.

Кожен може зробити невеликий і трохи мистецький жест підтримки Сенцова. Днями почався безтерміновий флешмоб біля посольств країн G7 #FREESENTSOV! #YOUCANDOIT («Свободу Сенцову! Ви можете це зробити»). Як повідомляється на сторінці акції у «Фейсбуці», її мета — тиснучи на впливові держави, посилити санкції проти Російської Федерації.

«Підходимо до посольства однієї з країн G7 («Велика сімка» — Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія, США, Євросоюз) та інших впливових країн. Фотографуємось на його фоні з плакатом «Free Sentsov». Теґаємо посольства на фото. Розповсюджуємо фото у соцмережах з теґами #FreeSentsov #YouCanDoIt. Додатково: запрошуємо до акції друзів в Україні та за кордоном — нехай вони долучаються там, де можуть. Надсилаємо фото на офіційну пошту амбасади з проханням до офіційних представників країни посприяти звільненню політичного в’язня Олега Сенцова», — описують схему дій у соцмережі.

На фейсбук-сторінці акції можна завантажити плакати і знайти адреси посольств у Києві. Ініціатива не має конкретного організатора і проводиться спонтанно.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments