Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Не етично...

у Дніпрі депутатам заборонили приймати подарунки і прогулювати сесії
21 березня, 2019 - 12:20
ФОТО DNIPR.KYIVCITY.GOV.UA

У Дніпровській міськраді з’явився Кодекс етики депутатів. Дотримання положень кодексу має зміцнити довіру виборців до міських обранців і підвищить ефективність депутатської діяльності. Так, в ухваленому на сесії документі прописані правила поведінки та права, що їх мають представники депутатського корпусу. Насамперед задекларовано, зокрема, обстоювання інтересів територіальної громади. Документ накладає табу на образливі чи неправдиві висловлювання депутатів на адресу колег, об’єднань громадян, посадових і службових осіб. Забороняється приймати будь-які гонорари або подарунки за виконання депутатських повноважень. У кодексі також розписані правила поведінки під час сесій, порушення яких може призвести до закриття засідання. Якщо ж протягом року депутат пропустить понад половину пленарних засідань сесії або постійної комісії, у міськраді можуть звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого обранця. Окрема стаття присвячена тривалості виступів на пленарному засіданні сесії міськради. Так, для доповіді міським обранцям надається десять хвилин. Співдоповідь — п’ять хвилин, заключне слово — чотири хвилини, виступ при обговоренні — три хвилини, повторні виступи — по дві хвилини.

Водночас зведення правил регламентує також відносини з виборцями, працівниками виконавчих органів ради та об’єднаннями містян. Окремий розділ кодексу присвячено антикорупційній політиці. «Депутатам заборонено використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах. Депутатам заборонено безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних та фізичних осіб у зв’язку зі здійсненням депутатами діяльності, пов’язаної з виконанням функцій місцевого самоврядування», — йдеться в документі.

Також у кодексі розписано механізми запобігання конфлікту інтересів. Торік у Дніпрі затвердили Кодекс поведінки працівників мерії, який регламентує, що дозволено робити посадовцям і який вигляд вони повинні мати.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ