Нащо слова? Ми діло несемо.
Олег Ольжич, український поет, археолог і політичний діяч

Негода триває. Регіони готуються

«За кілька днів у Харкові випала майже місячна норма снігу — від 11 до 24-25 сантиметрів. Але ситуація контрольована», — експерт
21 квітня, 2017 - 11:31
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Негода на великій частині України триває. Станом на 11.00 четверга сніг пішов у Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Вінницькій, заході Черкаської та півночі Одеської та Миколаївської областей, повідомляє www.dsns.gov.ua. Гідрометцентр на своєму офіційному сайті також попередив про «сильний мокрий сніг, посилення вітру» і у п’ятницю у зазначених регіонах та Кіровоградській, Дніпропетровській, Полтавській, Харківській областях. У багатьох із попереджених регіонів скасували на п’ятницю заняття в школах, а всі служби працюють на те, щоб мінімізувати проблеми.

Тим часом Харківщина, Дніпропетровщина та Запоріжжя, яких накрило снігом двома днями раніше, оговтуються. Як повідомив голова ДСНС України Микола Чечоткін, «на цей час ситуація повністю контрольована».

Як розповів «Дню» керівник прес-служби ГУ ДСНС у Харківській області Ігор ЛУПАНДІН, за кілька днів у Харкові випала майже місячна норма снігу — від 11 до 24—25 сантиметрів. «Поривчастий вітер спричинив зледеніння, через що сталися обриви електродротів. Одразу був створений оперативний штаб, і всі сили були спрямовані на ліквідацію наслідків і запобігання надзвичайним ситуаціям. На Харківщині заторів на дорогах державного значення не було. За один день наші співробітники понад 20 разів виїжджали на допомогу автотранспорту, дістали із заносів дві «швидкі», транспортували не лише «швидку» до дороги, а й фельдшера до хворого, і хворого до «швидкої», — говорить Ігор Віталійович. Щодо проблем з автомобілістами, то Ігор Лупандін акцентує: «Треба врахувати, що після зими пройшов певний час, багато хто поміняв резину на колесах на літню, а за такої погоди це вже створює аварійну ситуацію. А ще на шлях виїхали «підсніжники» — люди, які не їздять у зимовий період і не дуже впевнено почувають себе за кермом. Звідси всі проблеми». У самому Харкові основні труднощі спричиняло падіння дерев і залишені на прибудинковій території автівки. Водночас завдяки злагодженій і цілодовобій роботі всіх служб не зупинялося вивезення сміття, доставка продуктів харчування у торговельні мережі, тобто ситуація залишилася контрольованою.

До знову анонсованої негоди в регіоні готові, говорить Ігор Лупандін і наголошує, що головне зараз — постійний моніторинг ситуація і взаємодія всіх служб. Сподіватимемося, цим знанням «озброєні» у всіх регіонах, адже реальне потепління Гідрометцентр обіцяє нам не раніше 26 квітня.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments