Диктатори їздять верхи на тиграх, боячись з них злізти. А тигри тим часом починають відчувати голод.
Вінстон Черчилль, державний діяч Великої Британії, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури

«...Ніяких інтриг»

Новопризначений керівник Офіса Президента Андрій ЄРМАК дав перший брифінг у новому статусі
12 лютого, 2020 - 18:33
ФОТО З САЙТА ОФІСУ ПРЕЗИДЕНТА

Під час спілкування з журналістами Андрій Єрмак озвучив принципи, якими збирається керуватися на посаді. Але, насамперед, він подякував Володимиру Зеленському за довіру («можливість працювати разом з ним і командою»), Андрію Богдану за його внесок і роботу, назвавши свого попередника «дуже фаховою і професійною людиною», а також журналістам, адже «без медіа влада не може стати кращою».

Отже, за словами Андрія Єрмака, «головними спікерами ОП будуть наші справи і результат, а Офіс Президента має стати дійсно Офісом Президента, який буде працювати для того, щоб наш Президент і країна стали успішними». «Я буду робити все необхідне, щоб в ОП головним принципом була комфортна атмосфера і професійна робота однодумців, які поважають один одного. Я зроблю все для того, щоб не було ніякого телефонного права і жодного втручання в державні процеси, жодних інтриг. Ми визнаємо, що потрібно багато чого зробити для покращення нашої комунікації, і ви скоро побачите, що комунікації ОП будуть на більш високому рівні», — заявив Єрмак.

З приводу напрямків роботи, керівник ОП зазначив, що він і надалі буде «опікуватися тими питаннями, якими займався останнім часом». «Зовнішньополітичні напрямки будуть залишатися в моїй увазі», — сказав Єрмак. Одним із головних пріоритетів було названо — припинення війни на Донбасі в інтересах України. Наступним важливим напрямком він назвав — регіональну політику. «Ми будемо більш ефективно працювати на місцях з губернаторами. Наше завдання — зробити так, щоб результат нашої праці, виконання ініціатив Президента відчув кожен громадянин України», — заявив Єрмак. Ще один напрямок — зробити так, щоб «Україна стала інвестиційною Меккою». «Ми маємо конкретні кроки і програми, як це зробити», — сказав керівник ОП.

Під кінець спічу Єрмак додав, що вважає, що «Офіс Президента має стати експертним офісом, де будуть сконцентровані найкращі кадри, найбільш професійні люди, які допоможуть Президентові виконувати його функції й досягати результату».

Далі, відповідаючи на запитання журналістів, Андрій Єрмак озвучив наступні меседжі:

•  Я ще не розмовляв з Дмитром Козаком ні після його призначення (заступник глави адміністрації президента РФ. — Ред.), ні після мого призначення, думаю, ще матиму таку можливість.

•  Згідно з українським законодавством, неможливо проводити вибори, якщо на території України перебувають будь-які іноземні військові угруповання, будь-які незаконні озброєні формування і кордон України не перебуває під контролем уряду України, а вибори (на Донбасі. — Ред.) ми плануємо провести на сто відсотків згідно з українським законодавством.

•  У нас є мрія, щоб після повернення Донбасу, після встановлення контролю за українським кордоном зробити там сучасний економічний хаб, бо це наша територія, яка заслуговує на те, щоб отримати друге життя.

•  Донбас, як і Крим, є територією України, тому було б логічно провести місцеві вибори восени цього року на всій території нашої країни. Але є умови, і ми зі свого боку готові виконати ті домовленості, які були досягнуті в Парижі, — також у нас є чіткий план щодо того, що має відбутися наприкінці жовтня, щоб вибори відбулися по всій території України.

•  Я буду говорити з усіма — і в парламенті, і з суспільством, і якщо буде потрібно, буду повторювати — 10, 20... разів, наприклад, що таке «формула Штайнмайєра», немає нікого з ким ми сьогодні не готові говорити, але це мають бути сили дійсно патріотичні і налаштовані на захист українських інтересів.

•  Розмов (щодо постачання води до Криму. — Ред.) з Дмитром Козаком у нас не було.

•  Рішення (з приводу можливої зустрічі з Володимиром Путіним. — Ред.) буде приймати особисто Президент Володимир Зеленський, якщо він бачитиме, що ця зустріч необхідна і вона може стати кроком щодо отримання дійсних результатів від «нормандського формату», ми цього не виключаємо. Але поки що ніяких домовленостей та розмов із цього приводу не було.

•  Поки я не маю планів проводити якісь кадрові ротації в Офісі Президента.

•  Я можу вам гарантувати і сказати від імені Президента України, що він є гарантом свободи слова і свободи для медіа, ніяких законів, які б обмежували права журналістів, ухвалено не буде.

Підготував Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 
Рубрика: