Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини.
Юрій Шевельов, український мовознавець, історик літератури

Нова форма учнівського квитка

«Безпечна школа» — один з пріоритетів Дніпровської мерії
2 березня, 2021 - 20:04

В електронних учнівських квитках дніпровських школярів запровадили нову суперфункцію  — батьків сповіщають про прихід і вихід дітей зі школи через Viber чи Telegram. «Пластиковий учнівський квиток має низку функцій, одна з яких  — це перепустка до будівлі школи. Дитина заходить, притуляє квиток до турнікету і проходить далі. У цей час батькам на телефон через боти у Viber чи Telegram приходить повідомлення про прихід дитини. Так само відбувається і коли дитина виходить зі школи. Тобто батьки оперативно інформуються, а значить  — і цілком спокійні за дітей», — розповів під час  пресконференції спеціаліст департаменту гуманітарної політики ДМР Артем Трапезніков. За його словами, на даний момент із 102 тис. школярів 42 тис. вже мають пластикові квитки. 

В мерії кажуть, що батьки задоволені новою функцією учнівського квитка. «Моя донька навчається у шостому класі НВК № 66. У неї, звісно, вже є новий учнівський. Функція про сповіщення дуже зручна. Мені не доводиться турбуватися про те, чи дійшла моя дитина з дому до школи. Я знаю точно, о котрій годині донька зайшла у заклад і коли вийшла. Такий сучасний підхід в організації освітнього простору і має бути!»  — каже жителька Дніпра Тетяна Іванова. 

Новий учнівський квиток у Дніпрі впроваджено у рамках проєкту «Освітній простір Дніпра» та муніципальної програми «Безпечна школа». Документ нового зразка має низку функцій. До окрім вже згаданих, долучиться ще одна  — розклад уроків, які батьки можуть переглядати онлайн. А з 1 вересня у такому форматі запрацює й журнал оцінок. Окрім того, планується запровадити оплату харчування у шкільних їдальнях через учнівський квиток. Для цього там є спеціальний QR-код.

За словами директорки НВК № 66 Людмили Коробки, заклад долучився до програми «Безпечна школа» ще у 2018 році. «У нашому НВК навчаються 987 учнів, з них 90% мають нові пластикові квитки. Хочемо, щоб якнайшвидше усі діти були з новими учнівськими», — підкреслила Людмила Коробка. У НВК № 66 встановлено турнікети для пропускної системи, камери відеоспостереження, тривожна кнопка для виклику охоронної організації. Уся інформація з камер виводиться на монітор, роботу якого відстежує адміністратор. На сьогодні у 78-ми із 157-ми шкіл міста встановлені турнікети. У найближчі роки такою пропускною системою дообладнають решту. Відео зі шкільних камер надходить до Ситуаційного центру Дніпра. Тут на великому екрані спостерігають за освітніми закладами, де підключена система відеоспостереження «Безпечна школа». Записане відео зберігається в архіві Ситуаційного центру. «На відео можна з легкістю роздивитися учнів, учителів, усіх, хто заходить до школи, розгледіти їхні обличчя. А якщо станеться будь-яка позаштатна ситуація у закладі, можемо оперативно відреагувати. За відповідним запитом батьків чи адміністрації школи надамо потрібний запис з відео»,  — розповідає начальниця відділу обробки даних КП «Інфо-Рада-Дніпро» Ілона Симонова.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: