Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього
Мігель де Сервантес, іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури

Новий клімат-контроль

Уряд хоче зменшити використання сполук і матеріалів, які шкодять озоновому шару
31 серпня, 2018 - 10:42

Міністерство екології та природних ресурсів розробило законопроект «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази». Якщо парламент ухвалить його, документ забезпечить виконання міжнародних зобов’язань щодо охорони озонового шару та запобігання зміні клімату, зокрема Монреальського протоколу та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Серед іншого йдеться про передумови для зменшення споживання і виведення з обігу згаданих речовин.

За словами очільника Мінприроди Остапа Семерака, Україна не виробляє озоноруйнівні речовини, але активно імпортує їх. У державі довго не було законодавства, яке врегульовувало б завезення та споживання цих речовин. Насамперед йдеться про так звані контрольовані речовини, зокрема холодоагенти, які застосовуються для охолодження і кондиціонування повітря, спінювачі, розчинники та охолоджувачі, які використовуються у виробництві будівельних матеріалів, оборонній та автомобільній промисловості, авіації, для медичних та залізничних об’єктів тощо.

Озоновий секретаріат ООН рекомендував Україні врегулювати законодавчо це питання ще 2012 року. Адже невпорядкованість процесу заважала українській стороні контролювати ввезення і вивезення озоноруйнівних речовин через кордон, а також була перешкодою для об’єктивного звітування України як сторони Монреальського протоколу Озоновому секретаріату.

Розроблений законопроект встановлює процедуру виведення з обігу контрольованих речовин та товарів, що їх містять, визначає порядки імпорту та експорту і поводження з забрудненими відходами. Крім того, за законом мають створити Єдиний державний реєстр операторів контрольованих речовин і запровадити маркування товарів, які їх містять. Очікується, що такі зміни пришвидшать перехід згаданих галузей на озоно- і кліматобезпечні матеріали та технології.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments