Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

Оцінка – «браво!»

Молодіжний симфонічний оркестр України з великим успіхом виступив у Берліні
21 серпня, 2018 - 10:37

«День» розповідав про плани Молодіжного симфонічного оркестру України — YsOU щодо концерту в столиці Німеччини — на найпрестижнішому у світі фестивалі молодіжних оркестрів Young Euro Classic, який проходив на сцені Концертхауз.

Виступ відбувся 16 серпня, і на ньому молоді музиканти з усієї України представили цікаву і змістовну програму: «Слов’янський марш» Петра Чайковського, Камерну симфонію №1 для скрипки з оркестром Віталія Губаренка та «Українську поему» для скрипки з оркестром Євгена Станковича. Про це «Дню» розповіла директорка оркестру Ірина ВАКУЛІНА.

Обидва твори сучасних українських композиторів виконувалися в Німеччині вперше. А на підсумок музиканти YsOU виконали надзвичайно складну Сьому симфонію Людвіга ван Бетховена, яку називають лакмусовим папірцем для колективів найвищої світової якості.

Диригувала концертом головна диригентка опери та філармонійного оркестру австрійського міста Ґрац, ініціаторка і засновниця Молодіжного симфонічного оркестру України та фестивалю класичної музики LvivMozArt, екс-львів’янка Оксана Линів. Соліст — всесвітньо відомий скрипаль, харків’янин Валерій Соколов, котрий удостоєний честі грати на скрипці Страдиварі.

«Виступ нашого оркестру здійняв шквал оплесків від глядачів та вигуки «браво!» — розповідає директорка колективу Ірина Вакуліна. — А після виконання симфонії Бетховена німецька публіка, яка відома своєю стриманістю, вибухнула оплесками і стоячи вітала молодих музикантів».

Цей виступ YsOU можна вважати знаковим, причому не лише в історії оркестру, а й для українського музичного світу загалом. Бо вперше на престижній європейській сцені посланцем України став український молодіжний оркестр і вперше виконано прем’єри двох видатних творів сучасної української музики.

Крім того, цей виступ Молодіжного симфонічного оркестру України за програмою Young Euro Classic обрав для прямої трансляції всеєвропейський канал класичної музики ARTE, отже, його могли почути наживо не лише гості фестивалю, а й інша широка європейська публіка.

Приїзд Молодіжного симфонічного оркестру України — YsOU до Німеччини профінансувало Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини в межах продовження проекту-кооперації з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини — BJO «Поширення цінностей та знань через музику, побудова зв’язків і зміцнення громадянського суспільства».

ДОВІДКА «Дня»

YsOU створений як німецько-український молодіжний оркестр 2016 року з ініціативи Оксани Линів, за зразком Федеративного молодіжного оркестру Німеччини — BJO і за всебічної підтримки Бетховенського фестивалю в місті Бонн, «Німецької хвилі», BJO та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

2018-й є роком становлення вже українського складу учасників оркестру. У квітні відбувся перший Music Camp — тиждень репетицій і тренінгів. А 21 липня поновлений склад оркестру дебютував грандіозним концертом ECO-Symphony на фестивалі LvivMozArt 2018.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments