Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

Олег Сенцов. Місяць голодування...

У світі не припиняються ініціативи на підтримку «бранця Кремля»
12 червня, 2018 - 19:37
ФОТО REUTERS

Російська правозахисниця Зоя Свєтова, яка нещодавно оприлюднила лист від режисера, написала на своїй Facebook-сторінці: «Олег Сенцов передає усім вітання. В них там потепліло. Каже, що почалася весна. 30-й день голодування (12 червня. — Ред.). І це дуже тривожно. Організм у небезпеці. Він у медичній частині. Лікарі за ним наглядають добре. Подяка їм! Але вони не боги».

Уже за кілька днів у Росії почнеться чемпіонат світу з футболу. Тож активісти не сидять склавши руки. У соціальних мережах шириться заклик долучитися до підготовки третього етапу глобальної акції #SaveOlegSentsov. Її готові продовжити у великих і малих населених пунктах України, а також у містах Німеччини, Франції, Грузії, Латвії, Швеції, Естонії, Швейцарії, Польщі, Нідерландів, Італії щодо.

На зв’язку і заокеанські території. Так, Український конгресовий комітет Америки, який представляє близько 1,5 мільйона осіб українського походження, закликає «друзів по усьому світу» продемонструвати солідарність із Олегом Сенцовим і долучитися до одноденного голодування у середу, 13 червня, напередодні початку чемпіонату світу. На початку місяця організація направила листа президенту США та лідерам Конгресу, щоб звернути їхню увагу на українських політичних в’язнів у російських тюрмах.

Підтримала цю ініціативу й Австралійська федерація українських організацій. У своїй заяві її члени наголошують: «У той час, як Сенцов і більш ніж 60 в’язнів перебувають у російських тюрмах, президент Путін прикриватиметься чемпіонатом світу з футболу, а анексія Криму та російська агресія у Східній Україні продовжуватимуться». Голова федерації Стефан РОМАНІВ зазначив: «Незаконне ув’язнення Сенцова — це ще один приклад порушення прав людини, міжнародних стандартів і принципів, але й досі уряди не відмовляються від святкувань на міжнародному рівні та нагороджують росіян таким важливим заходом, як чемпіонат світу з футболу». Федерація закликала своїх членів не спостерігати мовчки, а діяти як мінімум звертаючись до місцевої влади та правозахисників за підтримкою.

Стежити за новинами акціями по усьому світу чи долучитися до їхньої організації можна у Facebook-спільноті Free Sentsov.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments