Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Особливі «лате-мени»

У вінницьких ТРЦ каву готуватимуть баристи з інвалідністю
14 лютого, 2019 - 12:08
ФОТО RAIK.BY

Навіть маючи певну кваліфікацію, люди з інвалідністю позбавлені фінансової можливості утримувати себе і свої сім’ї. Вони переважно не мають навичок створення підприємств і стартового капіталу для відкриття власної справи, а тому залишаються поза ринком праці. Виправити ситуацію спробувала Вінницька обласна громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія», ініціювавши проект зі створення у Вінниці соціального підприємництва. Його першою ластівкою став манікюрний кабінет, де охочим вінничанам послуги надають дівчата, які пересуваються на візках. А тепер у двох торговельно-розважальних центрах відкривають міні-кав’ярні, де працюватимуть баристи з інвалідністю.

«Таким чином буде працевлаштовано шість людей. Це сприятиме розвитку соціального підприємства у Вінниці. Адже досі людям з інвалідністю важко знайти відважного роботодавця, який погодився би взяти їх на роботу, — каже голова ГО «Гармонія» Людмила НЕЦКІНА. — Причини різні — не адаптовані робочі місця, туалети, люди з інвалідністю псують імідж закладу, таке також кажуть. Тому ми знайшли вихід з цієї ситуації, започаткувавши проект з соціального підприємництва. Виграли грант, створили суто український бренд і логотип «Кульбабку» і починаємо потроху відкривати робочі місця».

За грантівські кошти виготовили спеціальні меблі, придбали апарати для приготування кавових напоїв, закупили витратні матеріали і необхідний посуд. На все про все витратили 150 тисяч гривень.

«Поки ми облаштовували робочі місця для наших «лате-менів», вони вчилися готувати каву, так би мовити, «набивали руку», практикували свої навички у нашому центрі «Гармонія», а днями взагалі обслуговували публічний захід, на який завітали двісті людей, — продовжує Людмила. — Треба розуміти, що людям з інвалідністю складно наважитися на роботу у великому закладі, який щодня відвідує багато людей. Цей процес потребує адаптації. Тому наразі робота налагоджується, але на дегустацію охочих вже запрошуємо».

Проект «Соціалізація людей з інвалідністю через підприємницьку діяльність», у рамках якого впроваджується соціальне підприємництво у Вінниці, фінансує уряд Канади через Федерацію Канадських Муніципалітетів.

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ