Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Отруєне навчання

Через масові ураження дітей невідомим газом школи переходять на посилений режим безпеки
24 травня, 2018 - 11:52
ФОТО УКРІНФОРМ

Посилити охорону та обмежити доступ на територію закладів освіти осіб, які не беруть безпосередньої участі в освітньому процесі, збільшити контроль за пропускним режимом, щоб не допустити пронесення до приміщень закладів освіти отруйних, вибухонебезпечних та інших предметів, що загрожують життю та здоров’ю, — такі рекомендації днями розіслало Міністерство освіти і науки усім освітнім закладам України.

Лише протягом травня тричі школи здіймали тривогу через отруєння учнів невідомою речовиною. Спочатку, 8 травня, «газова атака» спіткала одну зі шкіл Черкас, через що до лікарні потрапили з півсотні дітей. Далі — Миколаїв. 21 травня діти постраждали внаслідок розпилення невідомої речовини в повітрі, до лікарні потрапила 41 дитина. Наступного дня та сама біда трапилася в одній зі шкіл Харкова. За даними Міністерства охорони здоров’я, через розпилення невідомого газу госпіталізували 37 дітей, одного з учнів — у тяжкому стані.

За сухими цифрами криється тривога батьків, дитячий страх і переполох у школах. Хто та навіщо розпилює невідому речовину? У Харкові з’ясувалося, що до інциденту причетний один із учнів школи, який розпорошив газ із балончика. Можливо, це дитячі балощі? Версія міністра освіти і науки Лілії Гриневич — хтось зацікавлений у зриві навчального процесу.

«Ми зараз із облдержадміністрацією досліджуємо цей випадок, — додала міністр, коментуючи журналістам ситуацію у Харкові. — Випадок в Харкові дуже подібний до інциденту, який стався 8 травня на шкільній лінійці в Черкасах. Це свідчить про те, що є якась ідея, як зривати навчальний процес. Діти, які це роблять, часто не розуміють, якої шкоди можуть завдати іншим дітям. ДСНС та інші служби з’ясовують, що це був за газ, також свої висновки згодом оприлюднять у ОДА».

Щоб уникнути таких форс-мажорів, Міносвіти радить постійно роз’яснювати учням, студентам, батькам і працівникам шкіл, як діяти у ситуаціях, що загрожують їхній безпеці та здоров’ю.

У жодному зі згаданих випадків досі не назвали речовину, яку застосували проти дітей. Користувачі соцмереж обурені такою безпорадністю держави. Державна служба з надзвичайних ситуацій заявляє, що дослідження матеріалу зі стічних вод та ґрунту тривають, а в повітрі біля шкіл небезпечних речовин не виявлено.

Токсиколог-гігієніст Микола НАЗАРЕНКО в коментарі інтернет-виданню «Главком» стверджує, що не вірить таким заявам чиновників: «Є причина — є наслідок. Так не буває: сталося отруєння, а ні в крові, ні у сечі немає речовин, які б на нього вказували. Або ці дослідження не проводилися, або проводилися неналежним чином».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ