Україно, дозволь мені серед твого безголов'я головою тривожною прорости!..
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, критик часів радянської епохи

«Переможна битва для Тарутина»

Господарський суд Одеської області визнав незаконними дії Міністерства оборони щодо розорювання ландшафтного заказника
20 квітня, 2017 - 11:46
ФОТО З САЙТА PANORAMIO.COM

«Якщо це, умовно кажучи, війна, то це перша переможна битва для Тарутинського степу», — коментує рішення суду Софія Шутяк, юрисконсульт міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина». Тільки перша, бо у програної сторони є право на апеляційну скаргу. Екологи вважають, що фермерські господарства, проти яких подавали позов за незаконне розорювання земель ландшафтного заказника «Тарутинський степ», саме так і зроблять. Адже в суді переконували, що орали, не знаючи, що це територія природно-заповідного фонду, і планували вирощувати тут сільськогосподарські культури.

На цій позиції спочатку наполягало і Міністерство оборони, яке без вагань укладало договори з приватними підприємствами про надання їм в оренду земель, що колись належали військовому полігону. Це всупереч тому, що з 2012 року територія має статус ландшафтного заказника. Та Господарський суд Одеської області визнав такі дії відомства незаконними.

«Ми задоволені таким рішенням, вважаємо його дуже прогресивним, бо суддя пішла проти системи і назвала речі своїми іменами. Це дуже цінно, — зауважує Софія Шутяк. — У рамках цього процесу ми досягли суттєвих змін, ділянки зареєстрували належним чином, сплатили відповідні податки. Місцева громада побачила, що є надія, тому варто об’єднуватися. Зараз у них організовується ініціатива «Зелений листок», яка хоче це питання тримати на контролі. На останньому засіданні робочої групи, створеної за ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів, за участю представників Міністерства оборони і громадських активістів прийняли рішення, що степ зараз краще взагалі не чіпати (раніше оборонне відомство погоджувалось рекультивувати розорані землі. — Авт.). Як пояснили співробітники Інституту ботаніки НАН України, якщо не тривожити степ, він відновиться сам, бо довкола є ділянки, звідки заноситиметься насіння рослинок. Важливо тримати питання «Тарутинського степу» на контролі та вимагати збільшення площі заказника й підвищення його статусу».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments