Яка сила істини: ви намагаєтеся її спростувати, але самі ваші нападки підносять її і надають їй більшу цінність.
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, математик, поет і літературний критик

Перша група майбутніх трансплант-координаторів розпочала навчання

До кінця року МОЗ України затвердило шість окремих циклів
6 лютого, 2019 - 11:41
ФОТО KMU.GOV.UA

Навчання медики проходять у Запорізькій медичній академії післядипломної освіти МОЗ України, практичну частину (орієнтовно 70% курсу) — у Центрі трансплантації Запорізької обласної лікарні. В основі курсу настанови та практика з трансплантації ЄС (зокрема — Іспанії) та США, повідомляє www.kmu.gov.ua.

Передусім медики вчитимуться організовувати повний цикл процесу трансплантації: від отримання згоди на донорство до вилучення та транспортування органів. Майбутніх трансплант-координаторів ознайомлять із правовими та юридичними аспектами трансплантації, окремо зосередять увагу на організації процесу та критеріях встановлення смерті головного мозку.

Значну увагу приділятимуть психологічній підготовці майбутніх фахівців — упродовж 20 годин курсу медики вивчатимуть основні моделі взаємовідносин з донорами, їхніми родинами та пацієнтами, що потребують трансплантації.

Загалом курс підготовки триватиме 156 навчальних годин, з них 106 годин — практика. Тривалість курсу 1 місяць, навчання повністю безоплатне. Кількість людей в групі — до 12.

До кінця року МОЗ України затвердило 6 окремих циклів навчання.

Набір на наступні курси відкритий. Усі подробиці щодо вступу можна дізнатися за телефоном: (061) 279-16-54, навчальний відділ Запорізької медичної академії післядипломної освіти. Клопотання щодо вступу на курс необхідно надсилати на ім’я ректора за адресами: zmapo2017@gmail.com та kanzzmapo@gmail.com.

Нагадаємо, новий закон про трансплантацію передбачає, що однією із основних складових процесу трансплантації є трансплант-координатор. Саме ці медичні працівники налагоджуватимуть взаємодію між усіма учасниками процесу трансплантації, зокрема перевірятимуть та отримуватимуть згоди на донорство, вчасно та систематично оновлюватимуть інформацію в Єдиній державній системі трансплантації, організовуватимуть оперативне та безпечне транспортування органів.

Трансплант-координатор повинен мати вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня в галузі охорони здоров’я, соціальної роботи чи соціальних та поведінкових наук.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ