У літописців є найстрашніша зброя – замовчування
Павло Загребельний, український письменник, громадський та політичний діяч, Герой України

«Під зорею Пінзеля»

У Львові відбудеться проект, спрямований на популяризацію спадщини геніального скульптора
7 вересня, 2017 - 11:13

Культурно-мистецька акція, запланована на 16 вересня, відбуватиметься в межах «Форуму видавців» і спрямована на збереження та популяризацію мистецької спадщини геніального скульптора середини XVIII століття, представника пізнього бароко і рококо, зачинателя Львівської школи скульпторів Іоанна Георгія Пінзеля.

«Майстер зробив величезний внесок у розвиток українського мистецтва, поширення української культури у світі, — говорить керівник департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослава ТУРКАЛО. — І проект «Під зорею Пінзеля» — це добрий крок для популяризації, розкриття спадщини Пінзеля та культури і мистецтва Львівщини зокрема». Отож завданням проекту є активізація мистецького середовища Львова, Тернополя та Івано-Франківська, заохочення молодих і вже добре знаних художників, скульпторів, керамістів, літературних, театральних та музичних діячів до створення мистецьких творів, перформансів, інтерпретацій, присвячених творчості Пінзеля».


ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Уже відомо, що участь у проекті візьмуть, зокрема, такі знані митці, як Михайло Демцю, Володимир Одрехівський, Тарас Бенях, Петро Сипняк, Володимир Цісарик, Сергій Міхновський, Віктор Проданчук та ін. Загалом в експозиції, яку розгорнуть у Палаці Потоцьких, представлять роботи 35 митців із Західної України. Втілювачі проекту обіцяють, що твори, виконані за мотивами творчості Пінзеля, в перспективі становитимуть основу мандрівної виставки, яку показуватимуть не лише в інших регіонах України, а й за межами країни. Відтак має створитися унікальна мистецька платформа для творчої співпраці, обміну досвідом та інтеграції митців різних країн, а ще — спілкування з глядачами.

Щодо конкретно 16 вересня, то в межах проекту також — представлення другого видання мистецького альбому Віри Стецько «Таїна Пінзеля», показ документального фільму «Таїна Пінзеля — від Бучача до Лувра» і демонстрація авторської колекції одягу «Пінзель. Львів. Бароко» дизайнера-модельєра Івонни Лобан.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Газета: 
Рубрика: