Малоросійство – це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція
Леся Українка, українська поетеса, письменниця, перекладач, культурний діяч

«Пісня – це зброя!»

Музиканти під Верховною Радою вимагали ввести квоти на українську музику в радіоефірах
1 червня, 2016 - 11:02
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

31 травня під стінами українського парламенту відбувся концерт понад 20 українських гуртів та виконавців на підтримку законопроекту №3822, що запроваджує квоти для україномовної музики. У події взяли участь гурти Mad Heads, Тінь Сонця, Мандри, Ейра, Сашко Лірник та багато інших українських виконавців, повідомляють організатори акції «Пісня — це зброя! Не давай зброю ворогові!».

Концерт розпочала театралізована хода студентів музичних ВНЗ  України «Не души українську пісню!». За словами учасників, зараз україномовна музика становить менш ніж 5% в українському радіоефірі, і молоде покоління стоїть перед серйозним вибором.

Їм часто доводиться обирати між успішною музичною кар’єрою та україномовною піснею. На акції наводили слова Міхала Камінського, депутату польського Сейму, автора анологічного законопроекту в Польщі: «15 років тому ми прийняли такий же закон в Польщі. Я думаю, що цей закон є успіхом, бо сьогодні у нас є такі радіо, де звучить 100% якісної польської музики.

Підхід законопроекту №3822 цілком відповідає принципам європейських країн у захисті національної культури». Дійсно, у низці країн на 2016 рік запроваджені наступні квоти на музику рідною мовою:  Франція — 35%,  Польща — 33%, Німеччина — 25%, Португалія — 25—60%.

Нагадаємо, що прийняття цього законопроекту отримало широку підтримку громадськості, понад 260 українських виконавців та біля двох десятків громадських організацій звернулися до голів депутатських фракцій з проханням підтримати національну культуру.

Обговорення законопроекту №3822 тривало протягом півроку, і фінальна версія пропонує поетапне введення квот від 25% протягом першого року, 30% — протягом другого та 35% — починаючи з третього року вступу в дію закону №3822.

Анастасія РУДЕНКО, «День». ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»
Газета: 
Рубрика: