Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

Понад 1100 пожеж – за тиждень

«До цієї проблеми треба підійти більш системно», — експерт
19 липня, 2016 - 11:43

Через спеку минулого тижня у більшості областей України був найвищий, 5-й, клас пожежної небезпеки, повідомили на сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій. Впродовж 11—17 липня зафіксували 1158 пожеж у природних екосистемах на загальній площі майже 1200 га, зазначив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимир Демчук.

Зокрема, на території зони відчуження та безумовного відселення 16 липня виникла пожежа поблизу села Буряківка, яку 18 липня локалізували і до кінця дня планували повністю ліквідувати. Крім того, вдень 18 липня тривали роботи з гасіння пожежі в Новоайдарському лісництві Луганської області. Загорання локалізували на площі 49 га, гасіння ускладнювали близькість до лінії розмежування, мінні поля та погодні умови.

Основними причинами виникнення загорянь у природних екосистемах у ДСНС називають випалювання сухої рослинності і те, що люди порушують правила пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах і на торфовищах, а також при проведенні сільськогосподарських робіт. Тож Володимир Демчук закликав громадян дотримуватися цих правил, зокрема не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках.

Ярослав МОВЧАН, завідувач лабораторії екобезпеки ННЦ «Екобіобезпека» Національного авіаційного університету:

— Заходи щодо попередження таких пожеж недостатні, до цієї проблеми треба підійти більш системно. По-перше, старіє обладнання та інфраструктура, треба міняти машини, шланги, насоси тощо. Також треба відновити інституційний ресурс, бо після адміністративної реформи, коли ліквідували Міністерство надзвичайних ситуацій, а потім кілька разів змінювалось відомство, що координує роботу ДСНС, були втрачені люди, плани, навики.

Крім цього, змінюється ситуація на планеті, ми вступаємо в гарячі літа, і наша еко-злочинна діяльність впливає на довкілля. З одного боку, відбуваються глобальні зміни клімату, з другого — значно зменшуються можливості природи до адаптації. І наростання кількості пожеж свідчить, що ми повинні більше поважати природу, а без системної стратегії можемо мати проблеми.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments