Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Потік медалей

Українські школярі продовжують здобувати призові місця на міжнародних змаганнях
31 липня, 2018 - 12:51
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Міністерство освіти і науки повідомило, що усі дев’ятеро учасників міжнародних олімпіад із хімії та фізики привезуть додому нагороди. Обидві олімпіади мали теоретичний тур із задачами та практичний із лабораторною роботою.

У Чехії та Словаччині змагалися три сотні закоханих у хімію школярів із 76 країн. Українці здобули чотири медалі: «золото» — у Кирила Данилейка (Кременчуцький навчально-виховний комплекс №4), срібні призи — в Ольги Ващенко (Харківська гімназія №47), Дмитра Царенка (Харківський фізико-математичний ліцей № 27) та Артема Янчака (Львівський фізико-математичний ліцей).

Фізиків на змаганнях у Португалії зібралося ще більше — 400 учасників з 90 країн. На рахунку української команди п’ять медалей: три «срібла» в Олександра Сулими (Рішельєвський ліцей Одеси), Сергія Кригіна та Івана Рідкокаші (Харківський фізико-математичний ліцей №27), а випускники Львівського фізико-математичного ліцею Олег Кузик і Назарій Фортуна отримали «бронзу».

Раніше МОН повідомляло про трьох переможців Міжнародної учнівської олімпіади з біології. Із Тегерану киянка Лада Ісакова (київська гімназія №109 імені Тараса Шевченка) привезла «срібло», а Владислав Євтушок (Шепетівський НВК «ЗОШ І—ІІІ ступенів — гімназія») та Роман Трохимчук (Вишнівська ЗОШ І—ІІІ ступенів №1) — по «бронзі».

Неймовірно успішним став виступ українських школярів на Міжнародній математичній олімпіаді у румунському місті Клуж-Напока. Вона відбувається у два тури, у кожному з яких на учасника чекає по три задачі із різних розділів шкільної математики: геометрії, теорії чисел, алгебри і комбінаторики. За попередні 25 років наша команда не підіймалася вище шостого місця у загальному рейтингу, проте у 2018 році обійшла близько 100 країн світу, посівши четверте місце. Роман Сарапін, Нго Нгок Тхай Шон (Харківський фізико-математичний ліцей №27), Ілля Коваль (Харківський НВК №45 «Академічна гімназія») здобули «золото», а Аліна Гарбузова (Харківський фізико-математичний ліцей №27) — «срібло». Федір Юдін (київський ліцей №208) та Арсеній Ніколаєв (природничо-науковий ліцей №145 Києва) отримали «золото» та «срібло» відповідно.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ