Війна - не продовження політики, а поразка політики.
Ганс фон Зект, німецький державний і політичний діяч

«Потрібна системна боротьба»

Державна архітектурно-будівельна інспекція пообіцяла активістам перевірити незаконні об’єкти в Києві
15 червня, 2017 - 19:42
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Забудов, які люди вимагають проінспектувати, більше десяти. Це, зокрема, територія колишнього Сінного ринку і горезвісне озеро Качине, об’єкти на вулиці Жилянській, 120Б, вулиці Коперника, 7 тощо. Попередні звернення до ДАБІ результатів не приносили. Тож 15 червня активісти прийшли до будівлі інспекції, щоб поговорити з чиновниками напряму. Акцію ініціювала громадська організація «Барви життя».

«Нас зустрів перший заступник голови ДАБІ Валерій Філончук.  Ми подали звернення по всіх забудовах, — розповідає Лідія Гончаренко, голова ГО «Барви життя». — Ми вимагали проведення виїзних перевірок із залученням громадськості, і нам пообіцяли зробити це. Сказали, що наступного тижня надішлють графік цих перевірок, щоб громадськість і правоохоронні органи теж долучились до такої роботи. Оскільки забудов багато, це десь десять днів виїздів ДАБІ тільки по наших зверненнях».

Позитивні зрушення у боротьбі з будівельним хаосом є, але ситуацію треба постійно контролювати. «Восени ми домоглися вручення припису про зупинку робіт на Мечнікова, 11А, але забудовники його обійшли. Ми домагаємось скасування дозволів на незаконні роботи, а забудовники знаходять шляхи, як їх поновити або обійти», — продовжує Лідія.

Один з об’єктів, щодо якого зверталися активісти, — на Круглоуніверситетській, 2/1. «Там розташовується історичний будинок, до якого прибудовували багатоповерховий «творчо-торгівельний центр», як його назвали забудовники. Після наших акцій, звернень до Президента, походів у Міністерство культури будівельні роботи вдалось зупинити на півроку. Зараз вони відновились, мляво тривають. І ми знову проводимо акції, — продовжує Лідія Гончаренко. — Якби нормально працювали контролюючі і правоохоронні органи, цього не було б. Як може вестися будівництво на Мічуріна, 44 де земля під арештом і немає жодного дозволу на роботи? Незаконно муруються три поверхи якогось об’єкту, й їх треба знести. Чиновники погоджуються з нами, обіцяють діяти, а потім щось їм заважає. Ми звертаємося до них знов. Це системна боротьба. Але результати є: відкриваються кримінальні провадження, ми стримуємо незаконні забудови».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments