Давайте не лише язиком поговоримо, проголошуючи написане, але, із розмислом учитавшись, подбаємо ділом сповнити це
Кирило Турівський, церковний діяч, філософ, письменник, проповідник і стовпник, оратор Київської Русі

«Просто безпідставно припиняють виплати»

Правозахисники заявляють про нові «списки СБУ», через які переселенці залишаються без державної допомоги
21 квітня, 2017 - 11:52

Місяць тому переселенці почали масово скаржитися на припинення соціальних виплат. Як розповідає «Дню» Ольга ГВОЗДЬОВА, координатор з адвокації громадської організації «Донбас SOS», від працівників органів соцзахисту стало відомо про нові «списки СБУ», до яких потрапило 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Це неофіційна інформація, втім, іншої влада не надає.

Нагадаємо, торік Служба безпеки створила перелік людей, які оформили довідку переселенця, але начебто живуть на непідконтрольній Україні території (що часто не відповідало дійсності). До перших «списків СБУ» потрапило з півмільйона громадян, десятки тисяч людей незаконно позбавили соцвиплат.

«На нашу гарячу лінію звертаються переселенці, які постійно проживають на підконтрольній території і потрапили у ці списки. Люди дізнаються про це, коли перестають отримувати гроші. Їм припинили виплати — просто безпідставно, — пояснює Ольга Гвоздьова. — У ці списки потрапив наш волонтер, який проживає у Києві. Останній раз він виїжджав на непідконтрольну територію у серпні 2016-го, на п’ять днів, до родичів. Причому їздив разом з дружиною, яка у ці списки не потрапила. Тож за яким принципом це відбувається — невідомо».

Минулого тижня «Донбас SOS» оприлюднив звернення до Президента України та прем’єр-міністра, яке може підписати кожен. У заяві просять припинити практику призупинення дії довідок і соцвиплат ВПО на підставі «списків СБУ» і скасувати Постанову Кабміну №365 як дискримінаційну і таку, що створює непомірні навантаження на соцпрацівників. Та головна вимога — запровадити механізм виплати пенсій громадянам, які проживають на непідконтрольній території, без довідки переселенця, для чого періодично вони мають виїжджати на підконтрольну українській владі територію.

«Хоч скільки б ми створювали механізмів контролю, вони тільки погіршуватимуть ситуацію. Є багато способів обійти ці системи. Тому треба просто розробити чіткі процедури отримання пенсій тими, хто живе на непідконтрольній території», — вважає Ольга Гвоздьова. Представниця «Донбас SOS» обіцяє, що днями на сайті організації оприлюднять варіант такого механізму, розроблений разом з представниками Пенсійного фонду.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments