Даремні закони позбавляють сили закони необхідні.
Шарль Луї де Монтеск'є, французький правник, письменник і політичний мислитель

Протасів Яр «завис на гілці»

Як суд зобов’язав Київраду підготувати дозволи для забудови зеленої місцевості
29 серпня, 2018 - 10:25

Минулого тижня киян збентежила новина про ймовірну забудову Протасового Яру. «День» повідомляв, що невідомі молодики вирубали тут сотню дерев. Місцеві жителі взялися пильнувати територію біля вулиці Миколи Амосова, щоб не допустити вирубку трьох гектарів зелених насаджень. Наразі в Протасовому Яру відносно спокійно. Однак активісти взялися аналізувати, на підставі чого Київрада 2007 року підписала договір оренди земельної ділянки з ТОВ «Бора», дозволяючи компанії знищити дерева та збудувати житлово-офісно-торговельний центр із готелем і паркінгом.

Активісти натрапили на низку судових рішень щодо згаданого товариства. Останнє з них датоване січнем цього року. Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації надати компанії «Бора» містобудівні умови та обмеження на земельну ділянку. Звісно, місто може подати апеляцію. Але оприлюднені на ресурсі Opendatabot судові рішення свідчать, що в забудовника все схоплено.

Так, 2011 року прокуратура Солом’янського району подавала позов щодо розірвання договору оренди, але Вищий господарський суд України відмовився задовольняти позовні вимоги. За рік київський прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері вимагав через Господарський суд Києва визнати недійсною передачу землі фірмі «Бора». Та марно. Натомість із текстів судових рішень стало відомо, що комунальне об’єднання «Київзеленбуд» погодило вирубку 1254 дерев. Громаді майже немає за що вхопитися, щоб врятувати Протасів Яр. Досі незрозуміло, хто стоїть за ТОВ «Бора». У судових рішеннях ішлося, що його засновниками є компанії, зареєстровані на Маршаллових Островах та Кіпрі.

«Ми добре розуміємо, як будівництва визнаються законними. Грубо кажучи, підставна особа подає позов, що це незаконна забудова, а підставний суд каже — ні, ця забудова цілком відповідає законам, — каже Володимир НАЗАРЕНКО, депутат Київради, член комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування. — Відбувається маніпуляція фактами. З одного боку, є підтасовка документів і підставні рішення суду, а з другого — воля громади. Якщо документи суперечать волі громади, то насамперед слід дослухатися саме до громади. Я не думаю, що є хоч одна людина при здоровому глузді, яка стверджує, що треба вирубати дерева та забудувати Протасів Яр. Єдиний вихід — щоб Київрада проголосувала за розірвання договору оренди з ТОВ «Бора» (його термін дії закінчується аж 2022 року. — Авт.). Доки депутати не проголосують за це рішення, громадськість має контролювати ситуацію».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments