Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

Проти підробних довідок

В Україні запрацював єдиний реєстр медичних оглядів
5 вересня, 2018 - 11:55
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Починаючи з вересня 2018 року дані про медичні професійні огляди українців зберігаються в єдиній електронній системі. За допомогою такого нововведення МОЗ України впорядкує професійні медогляди й унеможливить використання підроблених довідок та санітарних книжок, повідомляє moz.gov.ua.

Професійний медогляд є обов’язковою умовою роботи водіїв, людей, які володіють зброєю, та декретованих осіб — вихователів, учителів, викладачів, студентів, працівників громадського харчування, торгівлі та ін. Тепер дані про такі огляди міститимуться в єдиному реєстрі медичних оглядів — надійно захищеній електронній системі.

Професійний медогляд українці проходитимуть виключно в закладах охорони здоров’я, а дані автоматично відображатимуться в електронній системі. Довідку-дублікат про пройдений медогляд кожен українець зможе отримати безоплатно.

З часом єдиний реєстр медичних оглядів буде інтегровано в систему «Електронне здоров’я». А вже зараз працює мобільний додаток «Медичні огляди», за допомогою якого контролюючі органи можуть швидко перевірити легітимність конкретного медогляду.

На сьогодні до міжвідомчої взаємодії та роботи в єдиному інформаційному просторі долучилися Міністерство внутрішніх справ та Міністерство молоді і спорту. МОЗ України проводить роботу щодо долучення до міжвідомчої взаємодії та роботи в єдиному інформаційному просторі інших міністерств і державних установ — споживачів відповідної інформації.

До кінця року заплановано підключення до системи орієнтовно трьох тисяч закладів охорони здоров’я в усіх областях України і поступову заміну паперових бланків медичних оглядів на електронні. Після завершення тестового періоду єдина державна база даних медичних оглядів буде обов’язковою до використання всіма споживачами відповідної інформації.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments