Наука – це корінь і насіння, і основа всякої користі як батьківщини, так і церкви
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Проти утисків місцевого самоврядування

Депутати Дніпровської міськради ухвалили звернення до голови Верховної Ради та прем’єр-міністра України з проханням внести зміни до державного бюджету на 2020 рік
28 листопада, 2019 - 11:02

Вони звертають увагу на те, що ухвалений бюджет країни зменшує доходи місцевого самоврядування. хоча протягом останніх років значно збільшено повноваження і сфери відповідальності громад. «Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання послуг громадянам. Для недопущення суттєвого обмеження доступу громадян України до медичного обслуговування, соціального захисту й освіти закликаємо внести зміни до державного бюджету України на 2020 рік», — ідеться в документі. Так, у зверненні дніпровські депутати закликають підтримати норму про зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів; установити розмір освітньої субвенції на 2020 рік в обсязі 105 млрд грн, що враховує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсацію із державного бюджету в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення зарплати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерам-викладачам дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Крім того, міські обранці наполягають спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад; забезпечити оплату із кошторису країни гарантованих державних пільг, зокрема на проїзд і послуги зв’язку. А також передбачити на наступний рік додаткову дотацію на передані з державного бюджету видатки з утримання закладів освіти й охорони здоров’я в обсязі не менш ніж 20 млрд грн.

Міський голова Дніпра Борис Філатов неодноразово нагадував уряду і парламенту про необхідність ухвалення Муніципального кодексу, який має чітко розподілити повноваження центральної та місцевої влади. Аби не виникали ситуації, коли фінансові проблеми перекладаються на місцеве самоврядування.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: