Та й що ж то за народ, коли про свою користь не дбає і очевидній небезпеці не запобігає?
Іван Мазепа, український державний діяч, гетьман Лівобережної України, гетьман Війська Запорізького обох берегів Дніпра

Приборкання НМУ

МОЗ вдруге розірвав контракт із Катериною Амосовою — за фінансові порушення
3 жовтня, 2018 - 12:01
ФОТО NARODNA-PRAVDA.UA

1 жовтня Міністерство охорони здоров’я все ж виконало ухвалу Печерського районного суду про відновлення Катерини Амосової на посаді ректора Національного медичного університету імені Олександра Богомольця, а вчора, 2 жовтня, заявило про повторне розірвання з нею контракту. Причина — виявлені Державною аудиторською службою України порушення. Ще у березні 2016 року аудитори проводили ревізію фінансово-господарської діяльності НМУ за період з 1 жовтня 2012 року lо 1 грудня 2015.

«Перевірка виявила низку грубих порушень, після чого Держфінінспекція України зобов’язала керівництво НМУ усунути їх, — пояснюють у Мінздоров’я. — Однак вимоги були виконані Катериною Амосовою не в повному обсязі. Загальна сума збитків, нанесених державі через невиконання вимог Держфінінспекції ректоркою НМУ, складає понад три мільйони гривень».

Для порівняння: міністерська перевірка діяльності екс-ректора НМУ Віталія Москаленка виявила порушень на майже 50 мільйонів гривень, та все ж зафіксовані недоліки стали приводом, щоб Держаудитслужба у червні 2018 року звернулася до Генеральної прокуратури України щодо відкриття кримінального провадження. Прокуратура міста Києва об’єднала два кримінальних провадження за фактом розкрадання та нецільового використання бюджетних коштів керівниками адміністрації НМУ ім. О.О. Богомольця.

На час підготовки матеріалу офіційних коментарів від Катерини Амосової не було. Однак ще зранку на своїй сторінці у «Фейсбуці» вона прогнозувала, що МОЗ не здається. До неї дійшли чутки, що є команда від в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун будь-якою ціною розірвати контракт з Амосовою, неважливо, за які провини. Усе для того, щоб завести в університет своїх людей. Також Катерина Амосова прогнозує, що міністерство готує ще одну серію приборкування університету, зокрема обшуки у навчальних корпусах на проспекті Перемоги, 34, куди переїхав ректорат та адміністративні підрозділи закладу. Не виключає, що обшуки можливі і в домівках співробітників НМУ, котрі підтримують Амосову. 

«Привід для нових «слідчих дій» МОЗ вже анонсував. Це — заява «в.о.» про «злочин старої команди, яка вкрала важливі документи НМУ», відсутність яких не дає йому, нещасному, виплатити зарплатню, керувати університетом і забезпечити вкрай необхідним дослідницьким матеріалом комісію МОЗ. Маячня? На жаль, реальність», — коментувала Катерина Амосова, завершуючи свій допис порадами для колег, як діяти у разі обшуків.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: