Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Природа під охороною

Уряд ліквідує Державну екологічну інспекцію України і створить натомість Державну природоохоронну службу
14 серпня, 2019 - 19:39

Це рішення має підвищити ефективність природоохоронного нагляду в процесі децентралізації. Структура нового відомства передбачає 10 міжрегіональних територіальних органів (Карпатський, Поліський, Придніпровський, Північно-Західний, Столичний, Причорноморський, Подільський, Центральний та Південно-Східний) і 27 спеціальних обласних інспекційних підрозділів. 23 територіальних підрозділи Державної екологічної інспекції буде ліквідовано.

«Відсутність належного контролю за порушеннями екологічного законодавства і тотальна корупція  —   найбільші проблеми у сфері довкілля. Я про це говорив із перших днів перебування на посаді міністра. Точкові реагування на екологічні інциденти  — точно не ті методи, які дозволяють системно боротися з браконьєрами і недобросовісними екоінспекторами. Реформа цієї структури назріла давно, але вона не є такою простою, як видається на перший погляд. Адже важливо не лише змінити назву, але у першу чергу залучити до роботи людей, які справді вболівають за довкілля, і надати їм необхідне матеріально-технічне оснащення,  щоб люди мали змогу належно і в повному обсязі виконувати свої посадові обов’язки, а не боротися з мораторіями на перевірку бізнесу», — прокоментував урядове рішення міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Він зазначив, що профільне міністерство протягом останніх років крок за кроком напрацьовувало нормативно-правову базу для створення ефективної сучасної  державної системи запобігання екологічним правопорушенням і моніторингу стану навколишнього природного середовища.

Про природоохоронну реформу йдеться протягом останніх 4—5 років, але конкретні роки зроблені лише нещодавно. 2017 року  уряд схвалив розроблену Мінприроди Концепцію реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища. 2018 року було розроблено і передано до парламенту законопроект про Державну природоохоронну службу, проте він досі не розглядався. Паралельно, щоб пришвидшити практичну підготовку до реформи, був запущений пілотний проект із ліквідації 12 територіальних підрозділів і створення на заміну 5 територіальних округів.

«День» давно пропагує створення екологічної поліції, яка б оперативно реагувала на завдання шкоди довкіллю. Для посилення ефекту ми пропонували також суттєво збільшити штрафи за такі правопорушення, а особливо затятих порушників екологічного законодавства відправляти на примусові роботи з озеленення території.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ