Війна - не продовження політики, а поразка політики.
Ганс фон Зект, німецький державний і політичний діяч

Реквієм

У Кривому Розі вшанували пам’ять захисників України у війні проти російського агресора
16 червня, 2017 - 11:47

На реквієм біля стели пам’яті на 95-му кварталі зібралося близько ста криворіжців. Учасники жалобного заходу під фонограму «Плине кача...» запалили лампадки, з яких було викладено символічний напис «Кривий Ріг — Іл-76», і вшанували пам’ять загиблих земляків хвилиною мовчання. Реквієм відбувся без офіційних — неофіційних промов і молитов. ...І без перших — других осіб міста, які на подібних заходах, пов’язаних з трагічними подіями на Майдані та в зоні військового конфлікту на Донбасі, традиційно відсутні.

Слід нагадати, що рішенням виконкому Криворізької міськради від 8 червня 2016 р. було встановлено «День вшанування учасників Антитерористичної операції на сході України», який за дивним збігом припав якраз на трагічну дату 14 червня. Саме цього дня 2014 року в небі над Луганським летовищем російськими найманцями було збито військовий транспортний літак ЗСУ Іл-76 з десантниками 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади на борту. Всі десантники були добровольцями.

ІЛЛЯ ГАЙДУК

Серед 49 загиблих — 33 із Дніпропетровщини, в тому числі семеро — із Криворіжжя. Це командир взводу, старший лейтенант Валерій Алтунін; командир гармати, сержант Євген Рєзніков; командир відділення, молодший сержант Павло Коснар; старший солдат Антон Самохін; стрілець-зенітник Станіслав Дубяга; солдат Ілля Гайдук, член екіпажу літака — старший повітряний стрілець, прапорщик Олександр Ковалик. Такими були перші втрати в цій неоголошеній війні серед земляків-криворіжців, які за покликом свого серця пішли добровольцями захищати свою країну.

СТЕЛА НА ПОЧАТКУ

Криворіжцю Іллі Гайдуку за тиждень до загибелі виповнився лише 21 рік. Та хлопець уже встиг відслужити строкову службу й відстояти майже всю революцію на барикадах Майдану, а коли почали розгортатися військові дії на Донбасі, одразу пішов до військкомату проситися знову до війська. Ставши бійцем повітряно-десантної бригади, розраховував невдовзі повернутися додому з перемогою, адже у вересні мав одружитися. Однак життя й мирні життєві плани добровольця із Кривого Рогу та його побратимів обірвалися в небі над фактично вже окупованим Луганськом.

СТЕЛА СЬОГОДНІ

Варто також нагадати, що першим із криворіжців загинув у бою під Слов’янськом механік-водій 25-ї повітряно-десантної бригади Антон Ігнатченко, котрий 13 червня 2014 року вийшов на завдання у складі розвідгрупи і, знищивши вогневу точку противника, врятував життя своїх бойових побратимів. За проявлений героїзм солдата Антона Ігнатченка нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Протягом трьох років війни на Донбасі Криворіжжя втратило 134-х своїх кращих синів, які загинули, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України.

Володимир СТЕЦЮК, журналіст, Кривий Ріг
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments