Знати – це усвідомлювати, що ви нічого не знаєте. У цьому є сенс істинного знання
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

«Ренесанс Незалежності» у Батурині

23 серпня на майдані перед палацом Розумовського відбудеться благодійний концерт
16 серпня, 2018 - 19:38
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

23 серпня, у День Державного прапора України, в гетьманській столиці — Батурині на Чернігівщині відбудеться великий благодійний концерт «Ренесанс Незалежності». Ініціаторка, авторка й продюсерка цього свята — українська співачка й громадська діячка Руслана Лижичко. 

«Цього року ми готуємо спеціальний концерт 23-го серпня у легендарному Батурині з симфонічним оркестром «Київська камерата», — повідомляється на офіційній сторінці Руслани у «ФБ». — Зібрались гурти, співаки та музиканти, які несуть своєю музикою справжню українську екзотику — Олександр Положинський та гурт «Тартак», Іван Леньо та гурт KOZAK SYSTEM, разом з Катею Чілі, Тонею Матвієнко, віртуозом-скрипалем Василем Попадюком і віртуозом-сопілкарем Олесем Журавчаком, балетом «Життя» і ваша Ruslana з прем’єрою нових пісень!»

Концерт відбуватиметься на території Національного заповідника «Гетьманська столиця», а саме — на майдані перед палацом Кирила Розумовського. Гаслом свята стали слова гетьмана Івана Мазепи: «Батурине, дай сил мені на подвиг для Вітчизни!» За словами директорки Національного заповідника «Гетьманська столиця» Наталії Ребрової, 23 серпня палац Кирила Розумовського буде відкритий для музикантів, але закритий для відвідувачів. Утім, інші цікаві для туристів об’єкти в Батурині працюватимуть у звичному режимі, з 10.00 до 18.00. Концерт «Ренесанс Незалежності» розпочнеться о 19.00, вхід на нього — вільний.

Чому саме Батурин був обраний для проведення цього заходу? Відповідь на це запитання також можна знайти у постах співачки. Руслана розповідає також, що можна побачити в серці гетьманської України. Це, зокрема:

•  єдиний гетьманський палац на території країни;

•  його загальна площа — 2 483 м?, експозиційна — 1 065,3 м?;

•  єдине творіння видатного архітектора Чарльза Камерона на території України;

•  єдиний музей, де є унікальні речі, передані нащадком Грегором Розумовським, які належали Гетьману;

•  універсал гетьмана Кирила Розумовського 1763 року з його особистим підписом та печаткою.

Вікторія СИДОРОВА, Чернігів
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments