Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Результати клінічних випробувань стануть відкритими

Протягом шести місяців МОЗ України розробить і затвердить відповідний порядок
6 вересня, 2018 - 11:48
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Відповідний закон Верховна Рада України ухвалила 4              вересня. Відтепер у МОЗ України з’явилася можливість розголошувати результати доклінічних досліджень та клінічних випробувань ліків, повідомляє moz.gov.ua. Тобто кожен українець зможе переконатися, що препарат, який він купує чи йому призначає лікар, дійсно є безпечним та ефективним.

Протягом шести місяців МОЗ України розробить і затвердить Порядок, за яким результати випробувань ліків будуть доступними для українців. Після цього з’являтиметься інформація про результати клінічних досліджень конкретних препаратів, які присутні на українському ринку.

Доступною стане інформація про лікувальний ефект та побічні реакції, які виникали під час застосування препарату. Водночас МОЗ України гарантуватиме захист персональних даних пацієнтів, які брали участь у клінічних випробуваннях. Так само не розголошуватиметься інформація, що є комерційною таємницею.

Відкриті дані про результати клінічних випробувань нададуть можливість:

— лікарям переконатися, що вибір їхнього призначення та медичного застосування препарату є правильним — лікарі зможуть керуватися не лише комерційною інформацією про препарат, яку їм надає фармвиробник, а й матимуть доступ до незалежної медичної інформації;

— експертам, які формують переліки першочергових препаратів, що закуповуються за кошти платників податків, бути впевненими, що обрані ліки дійсно ефективні та безпечні;

— громадськості — детально проаналізувати рішення про підстави реєстрації препарату, закупівлі лікарського засобу державою чи лікарнею.

Право на доступ до інформації про результати клінічних досліджень є загальносвітовою практикою. Відтепер і українське законодавство у цьому питанні приведене до норм законодавства ЄС.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments