Не міць армії, не якість зброї, а сила духу забезпечує перемогу.
Йоганн Фіхте, німецький філософ, педагог, громадський діяч

Рідна кров

Жителі Дніпра — пораненим бійцям. Майже три тонни — за роки війни
10 жовтня, 2018 - 18:16
ФОТО З FACEBOOK UKRAINE.DNEPR

«Подаруй життя герою» — таку назву має донорська акція, яка відбулась у Дніпровській обласній клінічній лікарні ім. І. Мечникова. Останніми роками в лікарні відбулося майже два десятки подібних благодійних акцій. На сході України тривають бойові дії. За чотири роки понад 2,5 тисячі вояків з важкими вогнепальними та мінно-вибуховими пораненнями було врятовано в лікарні ім. І. Мечникова. Майже кожен із поранених потребує переливання донорської крові. Тому донорські акції практично стали традицією. Охочих поділитися кров’ю з бійцями ООС і цього разу не бракувало. Уже зранку в лікарні зареєструвалися орієнтовно 400 людей, і в холі головного корпусу ніде було яблуку впасти.

Лікарі розповідають, що кожного року мешканці міста на Дніпрі охоче діляться кров’ю. Особливої популярності донорство набуло з початком бойових дій на сході країни — війна багатьом показала, для чого потрібні донори. Люди, які ніколи не робили цього в мирних умовах, почали активно здавати кров. Головний лікар лікарні ім. І. Мечникова Сергій Риженко пояснює важливість подібних благодійних акцій. «У нас є невеликі запасі крові, але ми поповнюємо наш банк крові постійно для того, щоб у будь-яку секунду кожен травмований, кожен поранений, який поступає в лікарню, міг отримати необхідну допомогу. Студенти, спортсмени — всі вони діляться частиною себе заради життя. Ми цінуємо кожну краплю крові. Таке милосердя — безцінне, воно рятує життя».

ФОТО ІЗ FACEBOOK

Лікарі-мечниковці вважають, що донорство — це особливий вид волонтерства. Він потребує не лише щирого серця, а й міцного здоров’я. Серед тих, хто прийшов здати кров, — спортсмени-олімпійці. «Я вважаю за свій обов’язок прийти, поділитися часткою свого серця, тому що упродовж чотирьох років ми бачимо, скільки життів забрала війна на сході, скільки безсонних ночей провели дружини, матері, лікарі...» — каже директор школи вищої спортивної майстерності, призерка Олімпійських ігор Діна МІФТАХУТДИНОВА.

Медики пояснюють, що одна донація крові становить у середньому 450 мл — її може вистачити на три врятованих життя. У потенційних донорів перевіряють документи, вони здають кров на аналіз, проходять співбесіду з терапевтом. «Вік від 18 років, вага не менше, ніж 55 кілограмів, без хронічних захворювань, що передаються через кров», — пояснюють вимоги медсестри.

Усього за результатами акції дніпровці здали майже 200 літрів крові. За роки війни спеціалісти лікарні перелили пораненим бійцям майже три тонни крові, які здали для них небайдужі жителі Дніпра. «Сотні небайдужих людей вкотре залучилися до акції, аби допомогти тим, хто цього потребує. Здаючи свою кров, вони зберігають чиєсь здоров’я, дарують надію на порятунок. Хочеться сказати їм найщиріші слова вдячності за небайдужість, готовність прийти на допомогу. Ви зробили неоціненну справу — врятували чиєсь життя, і десь у нашому місті або в країні живе людина — живе завдяки вам! І ваша краплина крові наповнила її душу теплом і любов’ю, вселила віру та впевненість у майбутньому», — написав у «Фейсбуці» заступник головного лікаря Олександр ТОЛУБАЄВ.

 

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments