...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

«Родина героя»

Дніпро — одне із перших міст України, яке 2014 року ухвалило муніципальну програму підтримки учасників АТО, бійців-добровольців та членів їхніх сімей
11 лютого, 2020 - 18:38

Нині вона є найбільш комплексною порівняно з іншими містами України. Так, цьогоріч на її фінансування із муніципального бюджету заплановано надати майже 32 млн грн. З-поміж іншого, за ці кошти передбачено надання адресної матеріальної допомоги на лікування та придбання ліків особам з інвалідністю, які брали безпосередню участь в АТО; адресної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг; компенсацію на оздоровлення та реабілітацію інвалідам війни. Крім того, місто фінансово підтримує сім’ї військовослужбовців, які загинули в зоні АТО/ООС. Так, надається одноразова матеріальна допомога в розмірі 100 тис. грн на родину, а також матеріальна допомога сім’ям загиблих осіб, які брали безпосередню участь в АТО, в розмірі двох прожиткових мінімумів (для осіб, які втратили працездатність). До пам’ятних і святкових дат військовим та членам сімей загиблих також виплачується матеріальна допомога. «Окрему увагу приділяємо діткам наших захисників, у тому числі й дітям загиблих військових. До різних свят вони отримують подарунки. А з минулого року за дорученням міського голови Бориса Філатова усі діти загиблих до Дня захисту дітей отримують по 15 тис. грн», — розповіла під час прес-конференції заступник директора департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Юлія ДМИТРОВА. За її словами, житло для військових та членів сімей загиблих купує держава. Але місто теж надає квартири. Торік міська рада в межах програми «Муніципальне житло м. Дніпра» для учасників бойових дій АТО/ООС придбала сім квартир. Дніпрянин Денис ЛАЗЬКО — один із тих, кому місто 2019 року придбало житло — двокімнатну квартиру. Військовий уже наприкінці місяця планує зі своєю родиною переселитися у власну оселю. «Напередодні Нового року мерія вручила ключі та ордер на квартиру. Це був справжній подарунок до новорічних свят. Квартира світла, простора як для двокімнатної, з ремонтом. Нині дружина займається облаштуванням меблями. До цього мешкали у квартирі моїх батьків, де проживали вшістьох. Звісно, дуже приємно і правильно, що керівництво міста про нас піклується», — наголосив військовий. Зараз у Дніпрі на обліку управління соціального захисту перебувають 5643 учасники АТО/ООС, із них 252 — особи з інвалідністю, 316 — члени сімей загиблих.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ