Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Щоб уникнути тиску на суд

справи підозрюваних у нападі на Гандзюк розглядатимуть у Дніпрі
21 травня, 2019 - 18:47

Суд над підозрюваними в замаху на херсонську активістку Катерину Гандзюк може відбутися в Покровському районному суді Дніпра. Про це «Дню» стало відомо із власних джерел.

За нашими даними, прокуратура уже підготувала і направила обвинувальний акт до Херсонського міського суду, де мав відбутися розгляд справи по суті. Однак разом з обвинувальним актом було подано клопотання про зміну підсудності. У результаті справу вирішили передати до Дніпра. Дату розгляду поки не призначено, її визначать у Покровському районному суді, коли Херсонський міський суд передасть туди матеріали справи.

За інформацією із наших джерел, така тактика могла бути обрана, щоб уникнути тиску на суд у Херсоні. Як відомо, організатором замаху на Гандзюк слідство вважає голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера, який, використовуючи свою посаду і зв’язки в органах влади, ймовірно, може вплинути на суд під час винесення вироку підозрюваним у нападі, а також вплинути на інших підозрюваних й імовірних співучасників.

Нагадаємо, в нападі на Гандзюк підозрюють Микиту Грабчука, В’ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова та Володимира Васяновича. У квітні цього року Генеральна прокуратура України змінила їм підозру із убивства на умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень (частина 2 статті 121 Кримінального кодексу), що передбачає позбавлення волі від 7 до 10 років. Сергію Торбіну, який, за версією слідства, організував цю групу, також відповідно змінили підозру.

Перед тим прокуратура змінила підозру ще одному фігурантові справи Гандзюк — Ігорю Павловському. Його звинувачують у замовчуванні (частина 1 статті 396 Кримінального кодексу), а не в організації вбивства. Ця стаття передбачає «пом’якшення» покарання.

На головного підозрюваного — Владислава Мангера — судом покладені обов’язки здати прокурору закордонний паспорт, з’являтися до органів слідства за першою вимогою, не відлучатися із Херсона без дозволу слідчого чи прокурора й носити електронний браслет.

20 травня у Генпрокуратурі також повідомили, що Шевченківський районний суд Києва виніс ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ще одному підозрюваному в організації замаху на Гандзюк — Олексію Левіну. Речник Генпрокуратура Лариса Сарган заявила, що після набуття ухвалою законної сили Левіна буде оголошено в міжнародний розшук.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ