Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Щоб віддати, потрібно ще... позичити

Кабмін схвалив нову стратегію управління держборгом
23 серпня, 2018 - 10:05
ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ КМУ

Кабінет міністрів України схвалив оновлену Середньострокову стратегію управління державним боргом. Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду.

Документ містить орієнтовний план дій на наступні два роки, який передбачає, зокрема, можливість випуску ОЗДП в євро та інших валютах, з якими українська гривня не має високого рівня кореляції, випуск ОЗДП у гривні для міжнародних інвесторів, розширення співпраці з МФО та урядами іноземних держав щодо пільгового фінансування.

За базовим сценарієм співвідношення держборгу до ВВП буде поступово знижуватися з 61,5% на кінець 2017 року до 49,0% на кінець 2020 року.

Зазначимо, станом на кінець травня 2018 року, загальний розмір державного боргу становив 1 993,02 млрд гривень, або 76,26 млрд доларів.

Міжнародні резерви України в липні склали 17,7 млрд доларів. За місяць резерви скоротилися на 1,3%. В першу чергу, через виплати платежів по державному боргу, номінованому в іноземній валюті.

На обслуговування та погашення державного і гарантованого держборгу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ) минулого місяця було направлено 321,5 млн доларів. Зокрема, 231,6 млн доларів на обслуговування та погашення облігацій внутрішньої державної позики.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив: аби віддати борги,  Україні потрібно ще позичити. Без цього, з його слів, нам загрожує інфляція, неконтрольоване зростання цін, знецінення національної валюти, зупинка промислового виробництва і т.д.

«А нам кажуть, що ми маємо співпрацювати з кимось чи не маємо. Я хочу почути всіх причетних до цієї історії: нехай вони тільки почнуть говорити про те, що треба якось по-іншому діяти, я їм все-все розкажу! Публічно, відкрито, з фактами і документами», — заявив він.

Керівник Кабміну розповів, що на обслуговування боргу щороку витрачається 130 мільярдів.

«Отже, для чого нам потрібне подальше запозичення? Для того, щоб повертати їх (борги. — Ред.), але з іншого боку нам потрібне зростання економіки», — пояснив Гройсман.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments