Малоросійство – це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція.
Леся Українка, українська поетеса, письменниця, перекладачка, культурна діячка

Sms-благодійність — давно на часі

Активісти просять парламент підтримати законопроект, який дозволить збирати кошти через телефонні повідомлення без оподаткування
22 квітня, 2016 - 11:44

Торік українці масово надсилали з мобільних кошти на номер 565, створений у Міністерстві оборони для підтримки армії. Допомагати у такий спосіб швидко та просто: достатньо натиснути кілька кнопок на телефоні. Але в Україні не існує законодавчо прописаних механізмів, як це робити. Так, щодо згаданої допомоги військовим уряд видавав спеціальну постанову.

Зараз є шанс запровадити sms-благодійність без податків на державному рівні. Законопроект №3467 «Про внесення змін до Податкового кодексу (щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень)» днями отримав схвальний висновок від комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики.

Тепер лишається голосування у сесійній залі. Благодійники вірять, що депутати проголосують за закон уже у травні, адже його проект було зареєстровано ще рік тому. «Законопроекти можуть лежати роками, якщо не пояснювати всім, чому це важливо. Швидко виходить, коли є запит суспільства, професійних об’єднань і висвітлення у ЗМІ, — відзначила інформаційний менеджер Українського форуму благодійників Леся Ярошенко. — Ми йшли до цього закону три роки, розуміючи, що свої інтереси треба відстоювати активно і гуртом. Ми вдячні мобільним операторам за активну позицію, що конкуренти в бізнесі об’єдналися, коли зайшлося про благодійність».

Мобільні оператори не отримуватимуть жодної копійки за адміністрування благодійних номерів, а збирати кошти на благодійні проекти стане швидше та ефективніше. Наразі за кожне благодійне повідомлення вираховують 27,5% ПДВ та збору в Пенсійний фонд. Крім того, ухвалення закону дозволить боротися з шахраями, оскільки телефонні номери для збору коштів видаватиме Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: