Добра газета - це нація, що розмовляє сама з собою.
Артур Міллер, американський драматург і прозаїк

«Справа догхантера»

Олексія Святогора залишили під вартою на два місяці
13 червня, 2018 - 11:32
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Зоозахисники ликують: Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення залишити Святогора під вартою без права внесення застави до 9 липня.

Нагадаємо, Олексія Святогора, на фейсбук-сторінці якого вказано, що він є президентом громадської організації «Спілка журналістів-догхантерів», поліція затримала 8 червня. Його підозрюють у злочині за статтею 300 Кримінального кодексу України (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості). Спочатку чоловіка відпустили додому — до обрання запобіжного заходу. До того ж на ці кілька днів до нього приставили охорону.

11 червня, коли суд мав ухвалити рішення щодо запобіжного заходу, зоозахисники провели пікет, на якому вимагали справедливого покарання для Святогора. Засідання було довгим і напруженим. Суддя Андрій Трубніков заявив про самовідвід. Як повідомило «Громадське радіо», Трубніков пояснив, що робить це в зв’язку з конфліктом інтересів — раніше в нього була справа, де Святогор працював адвокатом. Також суддя розповів, що 2014 року чоловік йому погрожував.

Догхантери — самоназва людей, які з власної ініціативи винищують безпритульних псів. «Для тих, хто не в курсі, Святогор уособлює собою збоченців, що називають себе «догхантерами». Чоловік ледь не сам зізнається у вбивстві тисяч безпритульних собак і пропагує жорстокість до тварин, — так засновник ініціативи UAnimals Олександр ТОДОРЧУК прокоментував ситуацію зі Святогором у «Фейсбуці». — Впевнений, попереду його очікує тривале перебування за ґратами».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments