Вітчизна — це не хтось і десь, Я — теж Вітчизна.
Іван Світличний, український літературознавець, мовознавець, літературний критик, поет, перекладач, діяч українського руху опору 1960—1970-их років, репресований

«Спроба ще раз залякати...»

На окупованому півострові — нові затримання кримських татар
12 жовтня, 2017 - 10:19
ФОТО З САЙТА YOUTUBE.COM

11 жовтня у Бахчисараї в декількох будинках кримських татар окупантські силовики зробили обшуки. Були затримані та допроваджені до кримського «управління ФСБ у Сімферополі» Марлен Асанов, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекир’яєв, Ернест Аметов, Сейран Салієв і Мемет Белялов, повідомляють Крим.Реалії. Російські ЗМІ це подають як ліквідацію осередку забороненої в Росії (і відповідно на окупованих нею територіях, але не в Україні та більшості країн світу) релігійної організації «Хізб ут-Тахрір». Відомий кримський адвокат Еміль Курбедінов щодо цього написав на своїй сторінці у «Фейсбуці»: «Справді. Затримані сьогодні у Бахчисараї — активісти Кримської солідарності, стримери та цивільні активісти. Це спроба ще раз залякати народ за допомогою ярликів тероризму й екстремізму. Думаю, Росію необхідно виключати з усіх міжнародних угод щодо боротьби з тероризмом. Тому що ця «боротьба» — суцільний театр абсурду!»

На жаль, у таких випадках фсбшники діють за вже накатаною схемою, адже вже багато кримських татар відбувають покарання у російських в’язницях за цим надуманим звинуваченням. Серед них -Нурі Примов, який разом з Фератом Сайфуллаєвим і Рустемом Ваїтовим отримав 5 років колонії загального режиму за нібито зв’язки з «Хізб ут-Тахрір». Їх «організатор» — Руслан Зейтуллаєв отримав тоді 7 років колонії. «Насправді Нурі навіть назви такої не знав, — каже «Дню» режисер-документаліст Валерій Балаян, який днями провідував маму безневинно ув’язненого кримського татарина. — Він сидить у в’язниці в Йошкар-Олі вже два з половиною роки. Він патріот України, російського громадянства не взяв. Дуже хоче дистанційно вчитися в українському вузі, вступити на юридичний факультет. Потребує допомоги в цьому питанні». Валерій Балаян розповідає також, що мати Нурі Примова живе в Севастополі фактично в злиденності, їй необхідна операція на нирках. «Вона, звичайно, хотіла б, щоб їй зробили операцію в Україні», — говорить документаліст і закликає звернути увагу на тяжку ситуацію.

Завдання всіх українців — не допустити, щоб ці люди відчували себе покинутими.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments